Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ESET Secure Autentication

redakce 18.03.2013

Společnost ESET uvedla na český trh řešení ESET Secure Autentication – bezpečný mobilní systém dvoufaktorové autentizace (2FA OTP) pomocí jednorázových hesel, který umožní koncovému uživateli ověření přístupu k firemní síti prostřednictvím mobilního telefonu.

Toto jednoduché a nenáročné řešení přidává další ochrannou vrstvu v rámci autentizačního procesu vedle standardního ověření pomocí uživatelského jména a hesla. Eset Secure Authentication pracuje s telefony iPhone, Android, BlackBerry, Windows Phone 7 a 8, Windows Mobile a mobilními telefony na bázi J2ME. Toto řešení také podporuje autentizaci založenou na SMS zprávách, což umožňuje fungování systému i na starších mobilních telefonech, které tuto aplikaci nepodporují.

Eset rozšiřuje své portfolio zabezpečení IT pro firemní klienty. Reagujeme tak na rostoucí potřebu chránit majetek a know-how malých a středně velkých firem. Eset Secure Authentication (ESA) je nekonvenční řešení pro malé a střední firmy, které nechtějí investovat do drahého hardwaru pro 2FA (dvoufaktorovou autentizaci) nebo nemají zájem o nasazení složitého řešení,“ říká Ignacio Sbampato, obchodní a marketingový ředitel společnosti Eset.

Eset Secure Authentication je dalším přírůstkem do portfolia Esetu v oblasti ochrany firemních dat ve věku mobilních technologií. Zatímco řešení Eset pro mobilní zařízení mají za cíl ochránit data na smartphonech, Eset Secure Authentication poskytuje bezpečný přístup k firemním sítím z mobilních zařízení. Jedná se o systém klient/server, kdy server vytváří jednorázová hesla, která se zobrazují klientům. Uživatel pak použije toto unikátní heslo pro ověření totožnosti v rámci podporovaného systému.

 

Řešení je navrženo s důrazem na jednoduchou instalaci, snadné ovládání a přehlednou správu. Ve výchozím nastavení podporuje všechny běžně používané služby a protokoly. Eset Secure Authentication nabízí ochranu pro Outlook Web Access/App a RADIUS. Novinka podporuje také Windows Server (2003, 2003 R2, 2008, 2008 R2 a 2012).

 

 

Hlavní vlastnosti a výhody

Široká podpora mobilních platforem: Pomocí tohoto řešení mohou být chráněni uživatelé většiny moderních mobilních zařízení včetně telefonů iPhone, Android, BlackBerry, Windows Phone 7 a 8, Windows Mobile a mobilních telefonů na bázi J2ME. Preferovaným autentizačním faktorem je však mobilní aplikace Eset Secure Authentication. Ta po stažení na mobilní telefon koncového uživatele umožňuje vytváření bezpečných jednorázových hesel. Jako samostatný a přídavný autentizační vektor slouží i jednoduchá SMS zpráva, kterou mohou využít uživatelé, kteří si aplikaci ještě nenainstalovali, popřípadě nevlastní kompatibilní zařízení.

Přívětivé prostředí správy (MMC a ADUC plugin): Správci Windows ocení administraci nástroje Active Directory. Stejně funguje integrace s často využívanou službou Microsoft Management Console (MMC).

Ochrana koncových stanic Outlook Web Acces/App: Do Outlook Web Access je integrovaná dvoufaktorová autentizace přes nativní plugin, který dokáže zachytit uživatelskou komunikaci v případě, že je uživatel úspěšně autentizován svým druhým faktorem.

Ochrana koncových stanic RADIUS: RADIUS je de facto standardním protokolem pro uživatelskou autentizaci na trhu VPN. Koncový bod RADIUS koncentruje všechny požadavky RADIUS na jednom místě a přenáší autentizační požadavky k jádru služby.

Automatická konfigurace: Instalace mobilní aplikace je vytvořena s důrazem na jednoduchost. Spouští se pomocí jednoduchého instalátoru. Uživatel klikne na odkaz v textové zprávě, která pak aplikaci nainstaluje.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme