Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Externí SSD disk Adata

Pavel Trousil 14.03.2017

Firma AdataTechnology představila externí SSD disk SD600, který využívá 3D TLC NAND obvody a nabízí ho ve variantách 256 GB a 512 GB. Disk dosahuje přenosových rychlostí až 440 MB/s a váží jen 90 g.

Externí SSD disk SD600 atletického vzhledu je zaměřen na výkon. Dosahuje přenosových rychlostí až 440 MB/s pro čtení a 430 MB/s pro zápis. Díky přibližně čtyřnásobné rychlosti oproti klasickým diskům s otočnými částmi zkracuje SD600 čas nahrávání souborů a zlepšuje tak výkon her i jiných aplikací, u nichž je potřebný rychlý přístup k uloženým datům.

Uvnitř SSD disku SD600 najdete 3D TLC NAND Flash obvody. Díky nim lze dosáhnout vyšší hustoty, spolehlivosti a výdrže uložených dat ve srovnání se starší technologií 2D. SD600 přichází na trh v kapacitách 256 GB a 512 GB.

Stylový a sportovní SD600 váží pouze 90 g, tedy méně než polovinu ve srovnání s těmi nejlehčími externími disky. K zařízením se připojuje přes rozhraní USB 3.1, takže je kompatibilní s celou řadou přístrojů bez nutnosti instalovat jakékoliv další ovladače. Hodí se tedy k notebookům a stolním počítačům s Windows, herním konzolím Xbox One a PS4 a k zařízením s operačním systémem Android. Je vyroben z materiálů odolných proti nárazům, takže podle výrobce vydrží pády, upuštění nebo bouchnutí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme