Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Film na notebooku příliš tichý? Zesilte si zvuk až na 600 procent

Josef Mika 04.12.2023
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Asi jste se s tím už setkali: reproduktory notebooku nemají vždy dostatečný výkon pro náležitě hlasité přehrávání filmů, seriálů nebo hudby. Dá se to překvapivě změnit několika rychlými kroky.

Kapitoly článku

Ať už se jedná o filmy, videa nebo hudbu: integrované reproduktory notebooků obvykle při hlasitém přehrávání poměrně rychle narazí na své limity. Když se k tomu přidá nějaký rušivý hluk v pozadí, často už ani maximální hlasitost nestačí k tomu, abyste vše slyšeli zřetelně.

Pomocí bezplatného rozšíření prohlížeče můžete snadno obejít limit hlasitosti a zvýšit ho až na 600 procent. K dispozici jsou šikovná rozšíření pro Chrome i Firefox a vlastně i pro Edge.

Důmyslný doplněk prohlížeče dostane z reproduktorů vše, co potřebujete

Zvuk Edge
Díky tomu, že prohlížeč Edge je založen na Chromiu, funguje rozšíření Sound Booster pro Chrome i zde.
Zdroj: Microsoft Edge/Sound Booster

Doplněk s názvem „600% Sound Volume“ pro prohlížeč Mozilla Firefox odpovídá svému názvu. Dodatečné ovládání hlasitosti lze otevřít prostřednictvím nabídky doplňků nebo pomocí kombinace kláves Ctrl+Shift+6 a umožňuje výrazně zvýšit hlasitost přehrávání v prohlížeči.

Uživatelé prohlížeče Google Chrome mohou místo toho použít rozšíření „Sound Booster“, které zesílí hlasitost nad obvyklé maximum. Rozšíření si mohou nainstalovat také uživatelé prohlížeče Microsoft Edge, který je založený na Chromiu.

Mohlo by vás zajímat

Stejně jako u doplňku pro Firefox lze i zde v případě potřeby nastavit hlasitost až na 600 %. Jediná nevýhoda je, že na rozdíl od verze pro Firefox otevírá Sound Boost posuvník v samostatném vyskakovacím okně. To se nesmí zavřít, jinak se hlasitost vrátí na normální úroveň.

Zdroj: Chrome webstore, Firefox Add-ons


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud