Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Galerie: USB-C adaptéry a rozbočovače Adata

Pavel Trousil 01.11.2016

Firma Adata Technology představila několik produktů, které usnadní rozšíření konektoru USB-C. Propojují USB-C konektor s konektory jako je USB-A nebo HDMI, ale i některými archaickými, jako je VGA. 

Kapitoly článku

Konektor USB-C je praktický - snadno se zasouvá, přináší rychlejší datové přenosy a vyšší kvalitu přenášeného signálu. Díky novým adaptérům, kabelům a rozbočovačům mohou uživatelé snadno připojovat přístroje s USB-C k řadě zařízení se staršími konektory.

Přenosnost dat: USB-C OTG Reader a USB-C Hub

USB-C OTG Reader kombinuje v jednom kompaktním těle konektory USB-C, USB-A, a čtečku microSD/SDXC/SDHC a tak usnadňuje přístup k datům. Nabízí způsob, jak přenášet data a propojovat různá zařízení. Konektory USB-C, USB-A a HDMI jsou napájeny, takže mohou připojená zařízení nabíjet. Konektor HDMI umožňuje zobrazovat obsah z notebooků či smartphonů na televizi, a zahrnutí konektoru USB-A zvyšuje kompatibilitu s nespočetnými staršími zařízeními.

Video konektivita: USB-C na HDMI a VGA

Adata uvádí na trh adaptér, které převádí digitální i analogový obsah z USB-C do podoby vhodné pro zařízení s HDMI nebo VGA. Produkty usnadňují propojení smartphonů, notebooků, tabletů a dalších přístrojů s USB-C se v podstatě jakýmkoli zařízením s video vstupem, například televizorem, set top boxem, herní konzolí nebo audio/video přijímačem. Adaptér USB-C na VGA se může stát velmi užitečným pro všechny, kdo potřebují něco promítat na starších projektorech.

Přenos plný energie: USB-C kabel a adaptér

Adata USB-C kabely zvládnou příkon až 100 W také díky integrovanému E-MARK kontroléru, což zrychluje nabíjení zařízení a umožňuje přenos podle standardu USB 3.1 Gen 2 pro UHD 4K bez vyrovnávací paměti. Kromě toho Adata uvádí kompaktní USB-C na USB-A adaptéry. S jejich pomocí proměníte kterýkoliv z miliard celosvětově rozšířených USB-A kabelů na moderní otočný USB-C kabel.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme