Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Garmin: Živé dopravní zpravodajství v navigaci i pro ČR

redakce 25.11.2010

Živé dopravní zpravodajství je nyní dostupné také na území ČR.

Dvojice GPS navigačních přístrojů Garmin nüvi 1695 a Garmin nüvi 1690 jsou prvními přenosnými navigacemi, které umožňují na území České republiky příjem nové generace tzv. „živých dopravních informací“. Oproti dosud známým zdrojům, poskytují nové dopravní informace bohatší, detailnější a aktuálnější data, která velice pružně reagují na zhoršení plynulosti dopravy. Řidiči využívající nové navigace Garmin mají lepší přehled o podmínkách na trase a mohou přizpůsobit trasu s ohledem na aktuální stav dopravy.

Monitoring dopravního zpravodajství na území ČR je společným projektem předního středoevropského integrátora dopravních informací společnosti CE-Traffic a technologické společnosti Decell.

Klíčovým zdrojem detailního on-line dopravního zpravodajství jsou data o plynulosti provozu, která jsou generována automaticky pomocí unikátní technologie „plovoucích vozidel“ – FCD (Floating car data). Tato technologie umožňuje monitorovat pomoci statistické analýzy dat z rozsáhlého vzorku vozidel chování dopravních proudů na všech důležitých silnicích a na všech významných městských komunikacích na území České republiky.

Dopravní zpravodajství v navigacích přináší informace o plynulosti dopravy, o úrovni dopravní zátěže, očekávaných časech průjezdů či zpožděních a dopravní situaci v reálném čase. Systém využívá také dopravní informace o příčinách snížené plynulosti provozu z veřejných zdrojů, zejména z NDIC a JSDI. Jedná se především o informace o neprůjezdných místech, o dopravních omezeních, dopravních nehodách a dalších událostech ovlivňujících plynulost dopravy.

Službu dopravního zpravodajství poskytuje navigační přístroj Garmin nüvi 1695 (včetně předchozího modelu nüvi 1690) v rámci Garmin nüLink! služeb, které pro uvedené modely přenosných navigací nabízí nadstandardní funkce na území více než 15 zemí Evropy.


Garmin nüvi 1695

Garmin nüvi 1695 patří mezi novou generaci navigačních přístrojů, které pomocí Garmin nüLink! službám mají přístup k řadě on-line informací. Revoluční on-line službou pro území České republiky je detailní, živé dopravní zpravodajství, díky kterému mohou řidiči sledovat plynulost silničního provozu a aktuálním podmínkám přizpůsobovat svou trasu.
Doporučená maloobchodní cena Garmin nüvi 1695 je 8.490 Kč s DPH, model Garmin nüvi 1695 Lifetime s doživotní bezplatnou aktualizací navigačních map Evropy pak 10.490 Kč s DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud