Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Gigabitový stropní přístupový bod

redakce 20.12.2017

Nový přístupový bod TP-Linku pro sítě WLAN o rychlosti až 1200 Mbit/s podporuje bezdrátový standard 802.11ac Wave 2 a je určený především pro podnikové sítě s vysokou hustotou koncových zařízení. Pomocí hardwarových Wi-Fi kontrolérů Auranet AC50 nebo AC500 lze centrálně spravovat až stovky přístupových bodů CAP.

Přístupový bod TP-Link CAP1200 poskytuje připojení rychlostí 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz. Je vybavený technologií MU-MIMO, která umožňuje komunikovat s více zařízeními současně plnou rychlostí, což dřívější standardy neumožňovaly. Nepřerušené spojení při pohybu uživatele mezi přístupovými body zajišťuje technologie Fast Roaming. Zařízení lze provozovat v režimu samostatného přístupového bodu (režim FAT) nebo jako součást rozsáhlejší bezdrátové sítě s centrálním řízením pomocí kontroléru TP-Link Auranet (režim FIT).

Přístupový bod CAP1200 se dodává s montážní sadou pro snadné upevnění na strop či stěnu. Instalaci usnadňuje technologie napájení po Ethernetové síti (PoE) podle standardu 802.3af, kde k provozu zařízení stačí jediný kabel rozvodu místní sítě LAN.

Vysokou úroveň zabezpečení zajišťuje nejen šifrování podnikové třídy WPA/WPA2-enterprise, ale také možnost vytvořit samostatné sítě pro různé skupiny uživatelů (funkce Multi-SSID) a tzv. kaptivní portál, který pro povolení přístupu od uživatele požaduje určité úkony – například zadání uživatelského jména a hesla nebo souhlas s podmínky užití služeb. Hosty lze ověřovat rovněž pomocí SMS nebo Facebooku.

Klíčové vlastnosti:

•             Přenosová rychlost 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 867 Mbit/s (5 GHz).

•             Technologie MU-MIMO pro maximální rychlost připojení většího počtu koncových zařízení současně.

•             Přechod mezi přístupovými body bez přerušení spojení díky technologii Fast Roaming.

•             Nižší náklady na instalaci díky podpoře technologie PoE pro napájení po Ethernetových kabelech.

•             Možnost vytvořit více sítí pro různé typy uživatelů pomocí funkce Multi-SSID.

•             Zabezpečení silným šifrováním a přihlašování hostů prostřednictvím kaptivního portálu.

•             Kontrolér Auranet umožňuje snadno spravovat stovky přístupových bodů z jednoho místa.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme