Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google maže Gmail účty: co musíte udělat, aby se vám čistka vyhnula?

Jakub Fišer 17.05.2023

Společnost Google v nedávném prohlášení uvedla, že nasedne na nový způsob práce s odloženými či dlouho nepoužívanými profily v rámci svých platforem. Čistka, jak lze tyto změny také označit, začne již letos.

Kapitoly článku

V jednoduchosti Google oznámil, že v prosinci bude z platformy označovat ty účty, které jsou nepoužívané alespoň 2 roky. Nařízení se dotkne osobních účtů Google, nebude však zahrnovat účty spravované firmami nebo školami. Účty s videi na YouTube nebudou odstraněny, aby byl zachován historický obsah. 

Jak je patrné z podmínek, čistka se bude týkat skutečně jen velmi omezeného počtu uživatelů. V největším procentu případů se tak vůbec nemusíte o svůj Gmail bát.

Google maže nepoužívané účty – co dělat?

Pokud ale nepoužíváte Google účet déle jak dva roky, bude odstraněn. Nutno však myslet i na to, že s ním budou odstraněna i náležící data. Takže e-mailová schránka v rámci Gmailu, fotky z galerie Fotek Google, historie navštívených míst v Mapách Google a samozřejmě také soubory z cloudového úložiště Disku Google.

Mazání nepoužívaných profilů započne v prosinci 2023, do té doby mají uživatelé čas svá data transformovat – anebo začít účet znovu používat. Google hodlá postupovat v několika fázích, začne s účty Gmail, které byly vytvořeny, ale nikdy nebyly použity.

Aby se americký gigant ujistil, že nedojde k odstranění účtu bez vědomí uživatele, plánuje v průběhu druhého pololetí zasílat informativní e-maily a upozornění.

A co může uživatel udělat pro to, aby jeho případný neužívaný profil nebyl odstraněn? Určitě nestačí se k účtu jen jednou přihlásit. Google doporučuje se pravidelně přihlašovat nebo provádět základní činnosti, jako je čtení nebo odesílání e-mailů, používání Disku Google, sledování videí na YouTube, stahování aplikací z Obchodu Play, vyhledávání na Googlu a podobně. Zkrátka začít svůj profil znovu používat.

Zdroj: Blog Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme