Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google přináší novou funkci pro Android: záhadně ji ale lze použít pouze dvakrát denně

Jiří Palyza 10.07.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Během své konference I/O Google ohlásil nové funkce ochrany proti krádeži, které budou k dispozici pro zařízení s Androidem. Jedna z nich, která je určena pro zamykání zařízení při pokusu o jeho deaktivaci, půjde použít pouze dvakrát denně. Proč toto omezení?

Nové ochranné funkce jsou celkem tři. Zámek detekce krádeže automaticky uzamkne zařízení, pokud zaznamená pohyb, který by mohl vzniknout například při rychlém vytržení zařízení uživateli z ruky. Zámek pro zamezení deaktivace zařízení (Offline device lock) má zamezit pokusu odpojit zařízení na delší dobu. A konečně zamčení na dálku má umožnit mobilní telefon uzamknout pomocí jiného zařízení zadáním telefonního čísla a zodpovězením rychlé bezpečnostní otázky.

Zkušenosti a omezení funkcí Google

Funkce Offline device lock
Jednu z nových ochranných funkcí pro androidové smartphony půjde použít pouze dvakrát denně.
Zdroj: Android Authority / APK teardown

Výzkumníkům ze serveru Android Authority se podařilo některé z těchto funkcí aktivovat, což vedlo k zajímavým zjištěním. Mimo jiné šlo i o zámek převedení zařízení do režimu offline, což se podařilo v beta verzi 24.26.31 služeb Google Play.

Při testování této funkce výzkumníci obdrželi oznámení, že k uzamčení telefonu došlo poté, kdy byl na nějakou dobu odpojen od Wi-Fi a mobilních dat.

Uživatelům by se také v této souvislosti mělo zobrazit vyskakovací okno s vysvětlujícím textem, jak nová funkce funguje a jaké mají možnosti v návaznosti na její aktivaci respektive deaktivaci.

Mohlo by vás zajímat

Jedinou nevýhodou a zároveň i omezením je skutečnost, že takto automaticky funkce uzamkne zařízení maximálně dvakrát denně. Google toto omezení vysloveně nezmiňuje, ale z doprovodného textu k funkci to jednoznačně vyplývá.

Po oznámení této novinky a dalších dvou bezpečnostních rozšíření pro prevenci krádeží Google zpřístupnil beta verzi uživatelům v Brazílii. Pro získání přístupu je pouze nutné vyplnit formulář. Zatím nebylo zveřejněné datum, kdy Google hodlá novinku uvolnit i uživatelům v dalších částech světa. Pokud se ale neobjeví v průběhu beta testování nečekané komplikace, zpravidla to bývá bez zbytečného otálení.

Zdroj: Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme