Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní konzole nové generace

redakce 22.05.2013

Microsoft představil novou generaci herní konzole Xbox. Jmenuje se Xbox One a jde o komplexní herní a zábavní systém, který vás podle výrobce vtáhne do centra her, televize, videí, hudby a sportů.

 

Novinek v nové konzoly je hodně a Microsoft se snaží její možnosti značně rozšířit i do nových oblastí. Ovládat se bude i hlasem - řeknete „Zapnout Xbox“ pro spuštění vaší vlastní obrazovky Xbox One Home, kde se podíváte, co dávají v televizi, nebo zkontrolujte nejnovější herní úspěchy přítel.

 

Některé novinky Xbox One:

  • Televize na Xbox One – můžete sledovat živé televizní vysílání prostřednictvím kabelového připojení, telco nebo satelitního set-top boxu.
  • Home – Xbox zapnete pomocí dvou slov, „Xbox On“ a objeví se dashboard Home přizpůsobený na míru vašim potřebám.
  • Lusknutí – můžete sledovat dvě věci najednou (hra, TV vysílání)  a přepínat pomocí lusknutí.
  • Skype pro Xbox One – pomocí Xbox One můžete chatovat s přáteli na vaší televizi v HD rozlišení nebo můžete pořádat skupinové hovory.

Pro vytvoření systému Xbox navrženého pro hry, sledování televize a zábavu vytvořil Microsoft herní operační systém a spojil ho s herní platformou. Nebudete tak muset přepínat vstupy, abyste mohli sledovat televizi nebo hrát hru. Díky procesoru x86 s osmi jádry a více než 5 miliardami tranzistorů by měla být konzole dostatečně rychlá.

Pro Xbox One budou k dispozici nové herní tituly a to například „Forza Motorsport 5“ od Turn 10 Studios (je nejnovějším vydáním závodní hry), „Call of Duty: Ghosts“,  „FIFA 14“, „Madden NFL 25“, „NBA LIVE 14“ a „EA SPORTS UFC“ od EA SPORTS. Tyto nové sportovní hry od EA SPORTS jsou řízeny novým zařízením EA SPORTS Ignite

Kromě řady her, které přichází spolu s Xbox One, odhalila společnost Microsoft partnerství s některými značkami známými z televize, sportu a zábavy. Například filmový režisér Steven Spielberg bude produkovat původní televizní seriál „Halo“ s interaktivním obsahem pro Xbox One, který bude vytvořený ve spolupráci s 343 Industries a Xbox Entertainment Studios.

Konzole je tvarována v poměru vzhledu 16:9 a její součástí je horizontálně orientovaná optická mechanika Blu-ray. Nový senzor Kinect 1080p je přesnější, citlivější a intuitivnější. Podle výrobce funguje za téměř všech světelných podmínek, rozpoznává přesnou kontrolu pohybu od lehkých pohybů zápěstím a odlišuje váš hlas, dokonce i v hlučném pokoji. Inovován i ovladač Xbox – doplněna byla směrová podložka a tlačítko pro palec.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud