Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní notebook a sluchátka s chlazením

Pavel Trousil 04.06.2018

HP představilo řadu novinek pod svou herní značkou OMEN. Nechybí mezi nimi výrazně zmenšený a výkonnější notebook OMEN 15 a řada profesionálního herního příslušenství v čele s prvním herním headsetem s technologií aktivního chlazení náušníků.

Herní počítače patří mezi nejrychleji rostoucí kategorii PC. Nový notebook OMEN 15 od HP je menší a výkonnější, než jeho předchůdci. Dokonalejší zážitek z hraní má na starostí grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 ve variantě MAX-Q3 a 8. generace čtyřjádrových nebo šestijádrových procesorů Intel Core i+4 H-series a až 32GB DDR4-2666 RAM. Kromě toho je počítač k dostání s řadou různých kombinací úložišť včetně SSD, HDD, SSD + HDD, nebo dokonce HDD + paměť Intel Optane pro rychlejší ukládání dat.

Důmyslně řešené chlazení dostalo u všech konfigurací podobu větších větráčků, třífázového motoru a fluidních ložisek snižujících tření a zaručujících stálejší kontrolu rychlosti větráčků. Průduchy na zadní a spodní straně laptopu nasávají studený vzduch, zatímco dva velké větráčky odvádějí teplo zadními rohy ven. Vybrané konfigurace7 mají navíc rozšířené spodní průduchy pro lepší proudění vzduchu.

Skvělý obraz přináší 15,6palcový displej ve variantách 144Hz 1080p, 60Hz 4k8 nebo 60Hz 1080p a u vybraných konfigurací s technologií NVIDIA G-SYNC. Zvuk obstarávají stereo reproduktory vyladěné pomocí softwaru od Bang & Olufsen a nabuzené samostatným zesilovačem. Uživatelé upřednostňující sluchátka si užijí simulaci prostorového zvuku díky technologii DTS Headphone:X 10.

Hardware může uživatel sám snadno vylepšovat díky šroubům s křížovou drážkou Phillips na spodní straně laptopu a také rychlému přístupu k úložištím a paměti skrz samostatný panel. Kromě toho nebude mít nouzi o porty. Jejich široký výběr je nyní umístěn na zadní straně počítače pro větší svobodu pohybu, obzvlášť pro ty uživatele, kteří používají myš s kabelem. OMEN 15 Laptop bude v České republice dostupný od července za cenu začínající na 20 990 Kč.

 omen-by-hp-mindframe-headset-front-left-closeup-nahled

Herní doplňky

Kromě notebooku jsou nově v nabídce HP i herní doplňky OMEN. Například Mindframe Headset. Ten je zajímavý v tom, že jako první je vybaven aktivním chlazením náušníků. Tato patentovaná technologie je ovládána přes OMEN Command Center a má podobu termoelektrického zařízení uvnitř náušníků, které z nich odvádí teplo ven. Neméně praktický je také mikrofon s redukcí okolních šumů, který se při vyklopení směrem nahoru automaticky vypne a po sklopení zase zapne a jehož hlasitost lze ovládat pomocí kolečka na náušníku. Třešničkou na dortu je realistický 3D zvuk DTS Headphone:X 10 a možnost nastavení světelných efektů a barev.

Mezi další příslušenství patří rychlá klávesnice, myši, podložky pod myš i batoh. Klávesnice OMEN od HP Sequencer Keyboard je vybavena opticko-mechanickými spínači, odolným povrchem z broušeného kovu a lehkým hliníkovým rámem. Batoh OMEN X od HP Transceptor Backpack má spoustu praktických prvků. Zásadní je ochrana přenášeného obsahu, kterou mají na starosti materiály odolné proti rozmarům počasí, pevné skořepinové dno, kapsa zabraňující RFID13 a 17palcový polstrovaný oddíl batohu. Navíc má batoh i popruh k pohodlnému uchycení k madlu jiného zavazadla pro snadný pohyb na letišti.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme