Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní sada X-Gamer: Pro totální herní nasazení

redakce 07.12.2018

Pokud vy nebo vaše ratolesti dokážete rozpoutat na obrazovce monitoru pořádnou herní vřavu, zajisté nám dáte za pravdu, že pro pořádnou bitku potřebujete kvalitní nářadí. A to v podobě profesionální herní klávesnice, myši a headsetu nabízí ostravský výrobce AT Computers pod názvem X-Gamer.

Kapitoly článku

Měli jsme možnost vyzkoušet trojici nabízeného příslušenství, kterým AT Computers obohatil svoji předvánoční nabídku.

Klávesnice X-Gamer Profi Keyboard pro hráče s osvětlením

Aby bylo každému hned jasné, o co jde, uvádíme přesné označení klávesnice: X-Gamer Profi Keyboard KM10CZ. Z toho plynou hned na úvod dvě věci. Za prvé, klávesnice je vybavena českými znaky na klávesnici, a za druhé by měla vydržet i ty nejvášnivější herní bitky.

A co více, při bitkách se stává, že klávesnici v bitevní vřavě může hráč polít třeba energetickým nápojem, což pro většinu klávesnic znamená jejich konec, sic třeba až po určité době. Tak tady moc velké obavy nemusíte mít. Klávesnice je totiž voděodolná a pokud se vám tohle stane, prostě ji odpojíte a pod proudem tekoucí vody ji omyjete, necháte vykapat vodu a po vyschnutí ji opět připojíte.

Druhým bodem, který stojí určitě za zmínku, je její bytelné provedení. Její základ spočívá v hliníkové konstrukci, takže tělo klávesnice je dostatečně odolné i výlevům hráčů v plné parádě herní bitvy. Navíc klávesnice nabízí mechanické spínače, které mají životnost minimálně 50 milionů úhozů a vyznačují se optimalizovaným ovládacím bodem a vysokou odolností. A tady musíme říci, že ovládání klávesnice je na špičkové úrovni. I my, jako kancelářské myši, jsme museli ocenit přesnost a kvalitu stisků kláves, navíc musíme pochválit i provedení klávesnice jako takové, protože pod mezerníkem najdete dostatečně velkou ergonomickou opěrnou plochu pro ruce, takže práce s touto klávesnicí je paráda. Navíc si můžete sami definovat významy funkčních kláves.

Klávesnice se připojuje k počítači dostatečně dlouhým 1,8metrovým kabelem. A co oceníte zvláště, je to, že je vybavena dvojitým hubem USB. To znamená, že přímo na klávesnici vzadu jsou vyvedeny dva porty USB pro připojování dalších zařízení, třeba myši a headsetu nebo flash USB disků či pamětí. Tohle se určitě hodí a považujeme to za dobrý nápad už proto, že nemusíte hledat volné USB porty na zadním čele počítače nebo ukryté vzadu na monitoru, pokud je USB hubem (rozbočovačem) tento vybaven. Dva volné USB porty tak máte ihned na dosah.

Klávesy si pak navíc můžete nechat podsvítit různými barevnými schématy Rainbow, což umocňuje její eleganci a v přítmí hráčského pokoje jsou klávesy dostatečně dobře čitelné. Samozřejmě lze podsvícení vypnout. Kromě podpory Anti-ghostingu (současný možný stisk několika kláves najednou s rozlišením na jednotlivé klávesy) jsou tu multimediální klávesy, usnadňující ovládání aplikací.

Pokud bychom tedy měli zhodnotit klávesnici X-Gamer Profi Keyboard KM10CZ, pak bychom mohli použít slova vynikající. Je připravená pro bitevní vřavu a z testování vyzdvihujeme především špičkové ovládání kláves, antighosting a náš herní přítel se přimlouvá i za osvětlení klávesnice. Já osobně pak vysoce hodnotím USB hub, který máte vždy po ruce a hodí se skoro každý nebo každý druhý den.

Doporučená cena této klávesnice začíná na 1900 Kč, ale podle našeho názoru tato cena odpovídá provedení a mechanické konstrukci, kterou hodnotíme velmi vysoko. Ve srovnání s podobnými profesionálními hráčskými klávesnicemi je pak tato cena velmi slušná – a určitě koupi této klávesnice lze doporučit ke zvážení.

X-Gamer Mouse Mouse ML7000 RGB

Dalším prvkem herního setu je herní myš X-Gamer Mouse ML7000 RGB. Jak už z jejího názvu vyplývá, jde o myš s rozlišením optického snímacího členu 7000 DPI a s možností podsvícení. Co je velmi příjemné, je její doporučená cena 600 Kč.

Výměnná magnetická konzole, plně přizpůsobitelné herní profily a uživatelské nastavení podsvícení umožňuje vysokou míru individualizace pro každého hráče. Díky skvělé ergonomii a sedmi mechanickým tlačítkům zastane na výbornou také kancelářskou práci. A abyste nemuseli mít obavy z toho, že myš vám nebude sloužit tak dlouho, od toho vás odradí životnost použitých spínačů. Ta dosahuje hodnoty až 10 milionu kliknutí.

O tom, že to AT Computers myslí s řadou X-Gamer vážně, svědčí i úplné maličkosti, například magnet, který přidržuje obal krabičky, ve které je myš dodávána, aby se horní víko neodklápělo. Co se týče použití, nemáme vůbec žádných připomínek. Opletený kabel, kterým se myš připojuje k počítači, má dálku 1,8 metru, to znamená, že máte dostatek svobody pohybu myši po podložce, která je rovněž součástí dodávky. Ovládání myši je přesné a precizní. Hráčům pak umožňuje vyladit jejich chování ve hře definice až šesti makropříkazů, kterými mohou urychlovat nebo usnadňovat ovládání herní situace. Příjemné je i kolébkové tlačítko nahoře, které umožňuje během hry – je-li to zapotřebí – měnit rozlišení myši v rozsahu 7000, 4000, 2000 a 1000 DPI. Myš bezvadně padne do ruky, není příliš těžká, ale ani lehká, prostě tak akorát, že si na ni zvyknete a pak ji můžete používat bez problémů.

Pokud bychom mohli zhodnotit přednosti myši X-Gamer Mouse Mouse ML7000 RGB, pak je to především cena, pak hmotnost, možnost osvětlit ji dle vašeho uvážení, a za skvělé považujeme i možnost dynamické změny rozlišení během jejího používání. Myš si získala během testu přídomek skvělá a užitečná. Jako drobný, ale důležitý detail hodnotíme i možnost výměny pravé bočnice myši, kterou pevně drží magnet, takže myš je dokonale přizpůsobitelná vzhledu a návykům uživatele. 

Herní headset X-Gamer Sound SD20

Herní podsvícená sluchátka X-Gamer Sound SD20 ohromí prostorovým zvukem Virtual Surround 7.1, generovanými 40mm reproduktory a kovovou konstrukcí. Uvítají je jistě nejen hráči vyžadující precizní zvuk, ale i pohodlí a odolnost při používání, ale i příznivci prostorového zvuku při sledování filmů. Na 2,2metrovém USB kabelu je umístěn hardwarový ekvalizér s možností volby zvukového režimu a ovládání podsvícení. A to je velká výhoda těchto sluchátek nebo headsetu. Sluchátky se headset stane po vyjmutí mikrofonu, podporují funkci omezení okolního hluku Noise Cancelling. Citlivost sluchátek je velmi slušných 114dB ±3 dB, impedance 32 ohmů, mikrofon pak má citlivost –40 dB. My jsme ocenili to, že přívod do sluchátek je vyřešen kabelem o dostatečné délce 2,2 metru, který je ve sluchátkách pevně uchycen, takže se nemůže stát, že například při prudkém záklonu by konektor byl vytržen ze sluchátek a reprodukce by tak byla přerušena.

Co se nám při testu na sluchátkách X-Gamer Sound SD20 líbilo? Tak především jejich usazení na hlavě, které nijak neobtěžuje posluchače. Je to možné díky velmi příjemnému materiálu, kryjícímu 40mm měniče. Jejich zvuk je velmi dobrý s dostatkem výšek, ale i basů, a nehrozí v žádném případě „umělohmotný“ zvuk, který bývá patrný u některých sluchátek této cenové kategorie. Zbývá jen připomenout, že doporučená cena těchto sluchátek/headsetu je 1450 Kč. Co se týče prostorového zvuku, je třeba k tomu nainstalovat aplikaci, s pomocí které pak je možné poslouchat prostorový zvuk. Je až neuvěřitelné, jak je tento zvuk plastický – jak při sledování filmů, tak při hraní her a určitě stojí za úvahu si tato sluchátka vyzkoušet.

Shrnutí: Set klávesnice, myši s podložkou a headsetu s funkcí sluchátek tvoří vyvážený celek za poměrně příznivou celkovou cenu. Především u klávesnice X-Gamer Profi Keyboard pro hráče s osvětlením byste podobnou, stejně dobrou, od jiných herních značek, pořídili za cenu dvoj- až třínásobnou. Klávesnice je přesná, má dobrou ergonomii a dobře vypadá bez i s podsvícením. Totéž se dá napsat i o herní myši X-Gamer Mouse Mouse ML7000 RGB, která nám hned na první pokus přesně sedla do dlaně. Velmi dobrý pocit – především z posazení na hlavě a předávaného zvuku – máme i ze sluchátek X-Gamer Sound SD20, které se zasunutím mikrofonu na ohebném nástavci změní v headset. To, čím nás sluchátka/headset ohromily, je nejen možnost decentního osvětlení, kdy je najdete ihned na stole i v přítmí, ale i existence ovladače přímo na kabelu, kterým můžete ovlivňovat parametry nastavení poslechu.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud