Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

[Historie Galaxy ②] Evoluce série Galaxy Buds: Inovace poslechu, která odstranila dráty

Promotion 08.07.2024
AD
Zdroj: Samsung

Bezdrátová sluchátka se stala nezbytným doplňkem pro každého aktivního člověka na cestách, včetně milovníků hudby, studentů a pracovníků v kancelářích. I když lidé poslouchali hudbu přes drátová sluchátka po desetiletí, příchod bezdrátových rychle změnil jejich chování díky nabyté svobodě pohybu, snadnému připojování k zařízení a dalším množství funkcí zabalených do jejich kompaktních rozměrů.

Kapitoly článku

Série Samsung Galaxy Buds se odlišuje od ostatních bezdrátových sluchátek dostupných na trhu vylepšenou kvalitou zvuku, pohodlným tvarem a chytřejším zvukovým zážitkem poháněným Galaxy AI. Ohlédli jsme se za historií série Galaxy Buds – zařízením, které se spolu se smartphony stalo nezbytností.

[2019] Galaxy Buds
Zaměření na podstatné: Počátek bezdrátových sluchátek Galaxy

V únoru 2019 Samsung uvedl na trh bezdrátová sluchátka Galaxy Buds pro uživatele, kteří oceňují pohodlnější a aktivní životní styl. Zvýrazněná lesklou texturou a kulatým designem byla tato nositelná zařízení dostatečně kompaktní, aby se pohodlně vešla do kapsy uživatele. Sluchátka bylo také možné zajistit křidélky po vložení do ucha, aby během intenzivního cvičení nevypadávala.

Nejpůsobivější vlastností však byla kvalita zvuku, jak by to u sluchátek mělo být. Samsung se zaměřil na naplňující zvuk, aby uživatelé slyšeli vše křišťálově čistě bez ohledu na jejich prostředí. Galaxy Buds obsahovaly technologii prémiové akustické značky AKG společnosti Harman, která poskytovala bohatý zvukový zážitek navozující pocit, že jste přímo v ději. Technologie adaptivního duálního mikrofonu byla dalším klíčem k čisté kvalitě zvuku, kdy se dva mikrofony umístěné uvnitř a vně každého sluchátka přizpůsobovaly okolnímu hluku. Uživatelé mohli očekávat skvělou kvalitu zvuku i při telefonování na hlučných veřejných místech.

Přenosná sluchátka Galaxy Buds se pyšnila dlouhou výdrží baterie. Na jedno nabití poskytovala tato sluchátka až 6 hodin přehrávání nebo až 5 hodin hovoru. Navíc uživatelé mohli díky speciálnímu nabíjecímu pouzdru využívat až 13 hodin přehrávání hudby. Prostřednictvím funkce Wireless PowerShare telefonu Galaxy S10 bylo možné Galaxy Buds nabíjet bezdrátově i pomocí chytrého telefonu.

 

[2020] Galaxy Buds+
Čistší zvuk, delší doba používání

Představené v únoru 2020, Galaxy Buds+ předvedly vylepšenou kvalitu zvuku. Díky dvoupásmovým reproduktorům s výškovým tweeterem pro ostré a čisté výšky a wooferem pro silné basy vytvářejí tato sluchátka vyvážený zvuk. Tři mikrofony – jeden uvnitř a dva vně – snižovaly vnější hluk a zároveň přesně zachycovaly hlas uživatele, což umožňovalo jasnou komunikaci v jakémkoli prostředí.

Galaxy Buds+ poskytovaly až 11 hodin přehrávání na jedno nabití. Uživatelé mohli využít dalších 11 hodin s nabíjecím pouzdrem, celkem tedy 22 hodin. Díky kompatibilitě se zařízeními s Androidem a iOS si mohlo více lidí užívat nejnovější funkce Galaxy Buds+.


[2021] Galaxy Buds Pro
Vylepšené potlačení hluku, oděné do udržitelných materiálů

Jako reakci na expandující trh bezdrátových sluchátek představil Samsung v lednu 2021 Galaxy Buds Pro. Tato nositelná zařízení nabízející prémiový výkon vyzdvihovala inteligentní funkci aktivního potlačení hluku (ANC) - výrazně snižující okolní hluk. Uživatelé si mohli okolní svět zesílit či ztlumit podle vlastního uvážení. Když Buds Pro rozpoznaly hlas uživatele, zařízení automaticky přepnulo na okolní zvuk a upravilo hlasitost hudby. Omezením zbytečného hluku se uživatelé mohli naladit na to, co opravdu chtěli slyšet.

Pro bezkonkurenční kvalitu zvuku Samsung inovoval jak vnitřní, tak vnější design. Nová struktura minimalizovala vliv větru pro čistší zvuk a dvoupásmový reproduktor poskytoval dynamický charakter v celém zvukovém rozsahu. Začleněním recyklovaného polykarbonátu (PC) do některých součástí sluchátek poskytovaly Galaxy Buds Pro stejnou úroveň výkonu a odolnosti jako originál, ale v novém, udržitelném designu.

[2021] Galaxy Buds2
Menší, lehčí sluchátka v souladu se životem

Samsung uvedl nejmenší a nejlehčí sluchátka v série Galaxy Buds. Galaxy Buds2 spatřily světlo světa v srpnu 2021. Každé sluchátko vážilo pouze 5 gramů, což z nich dělalo perfektní nositelné zařízení pro uživatele s aktivním životním stylem. Vybavené dvoupásmovými dynamickými reproduktory, aktivním potlačením hluku (ANC) a novým řešením založeným na strojovém učení, které reagovalo na různé úrovně hluku, Galaxy Buds2 efektivně blokovaly okolní hluk během telefonních hovorů a dodávaly čistý hlas osobě na druhém konci linky.

Vzhledem k tomu, že sluchátka se používají po celý den, nabízely Galaxy Buds2 nástavce do uší ve třech velikostech a test přizpůsobení sluchátek, aby se zajistilo, že uživatelé budou moci zařízení pohodlně nosit po dlouhou dobu. Pokud sluchátka do uší nedoléhala dobře, výsledek testu označil "špatné uchycení" a poskytl uživatelům pokyny, jak je upravit. Funkce automatického přepínání umožňovala uživatelům volně a pohodlně přepínat připojení mezi jejich zařízeními Galaxy včetně chytrých telefonů, hodinek nebo tabletů bez nutnosti Galaxy Buds2 pokaždé odpojovat.

[2022] Galaxy Buds2 Pro
Posun pohlcujícího zvuku na další úroveň: Rozšíření bezproblémového připojení

Sluchátka Galaxy Buds2 Pro, která byla vydána v srpnu 2022, nabízela nejpohlcující zvuk v řadě Galaxy Buds. Sluchátka doplněná o vysoký dynamický rozsah a bezdrátový 24bitový zvuk s vysokou věrností (Hi-Fi) představila nový způsob, jakým uživatelé poslouchají hudbu. Funkce 360 Audio Recording umožňovala uživatelům živě zachytit okolní zvuk na videa natočená chytrým telefonem a poskytla tak vícerozměrný zvuk, díky němuž mají uživatelé pocit, že jsou skutečně uvnitř videa.

Sluchátka Galaxy Buds2 Pro byla navržena tak, aby byla o 15 % menší a měla ergonomický design, takže uživatelé mohli pohodlněji sledovat multimediální obsah. Sluchátka překračují oblast mobilních zařízení, "mohou" být připojena k televizoru Samsung. Dokonce se automaticky přepojí zpět ke spárovanému smartphonu, pokud je během sledování přijat hovor. Po "ukončení" hovoru se sluchátka znovu plynuje připojí k televizoru.


Další generace Galaxy Buds bude...

Letos v únoru Samsung vydal aktualizaci softwaru pro sérii sluchátek Galaxy Buds. Nyní si uživatelé mohou užívat AI technologii série Galaxy S24 spolu s různými dalšími hands-free AI funkcemi na sluchátkách Galaxy Buds. Kromě toho aktualizace posílila zážitek z ekosystému Samsung tím, že propojila sluchátka Galaxy Buds k dalším produktům včetně Galaxy Book4, televizorům Samsung a dalším.

Ačkoli zvuk nevidíme, má moc vyvolávat emoce, spouštět vzpomínky a stimulovat. Řada Galaxy Buds se neustále vyvíjí, aby odrážela hodnoty a potřeby uživatelů, a společnost Samsung tak mění zážitek z poslechu tím, že přináší sluchátka s pohodlným nošením, která produkují kvalitní zvuk a rozšiřují možnosti připojení. Série Galaxy Buds bude i nadále sloužit jako přívětivý prostředek – umožňující uživatelům vstoupit do nového světa zvuku pokaždé, když si nasadí svá sluchátka.

Zdroj: Samsung

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme