Přejít k hlavnímu obsahu

Hra Shadowgun: Deadzone

Martin Kučera 22.10.2013

Shadowgun: Deadzone je akční hra, původně naprogramovaná pro OS Android, kterou si během krátké chvíle oblíbily statisíce hráčů. Nyní se konečně dočkali i majitelé PC. Boj může začít! * Uveřejněno na Chip DVD 10/13

box-deadzone250 Jednoduché ovládání, promyšlená akce, rychlé mise, velmi dobře vypadající grafické zpracování, propojení mezi PC, Androidem, MACem a Facebookem, vylepšování zbraní, taktizování, dva herní módy a další. To vše a ještě více ve známé a povedené hře Shadowgun: Deadzone. Staňte se vojákem a s kamarády dosáhněte nejvyšších příček, nakupte zbraně, vylepšete je a ukažte světu, že vy jste ti nejlepší.

Na Chip DVD naleznete čerstvě vydanou verzi hry Shadowgun: Deadzone. Jde o volně šiřitelnou hru, kde se prostřednictvím internetu setkávají v boji zástupci všech počítačových a mobilních platforem.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • On-line registrace
obr-01

Přihlašovací obrazovka: Zaškrtnutím »Remember me on this device« a »Login me automatically« už nemusíte přihlašovací údaje v budoucnu vyplňovat.

Je tomu přibližně 10 měsíců, co pro platformu Android vznikla hra Shadowgun: Deadzone. Vzbudila velké pozdvižení, protože do té doby takhle výbornou akční bojovku nikdo neviděl. Nyní se autoři rozhodli, že z hry čistě pro Android udělají hru pro počítače s Windows. A musíme říct, že se jim to znamenitě povedlo. Ihned po spuštění vám Deadzone nabídne detailní tutoriál, který vám napomůže v prvních krůčcích, seznámí vás s ovládáním a dalšími prvky hry. Nebojte se ho tedy absolvovat – už během 1. minuty vás odvážně pošle na bojiště.

obr-02

Vybavení: Vaše postava může mít bez prémiového účtu až 2 zbraně, 2 použitelné předměty a jeden perk.

Ovládání

Deadzone se ovládá klasicky myší a klávesnicí. Můžete si všimnout pohledu ze strany, jak už to bývá poslední dobou zvykem (hlavně v konzolových hrách). Ovládání je klasické jako u každé akční hry. Klávesami W A S D chodíte a střílí se levým myšítkem. Kolečkem myši měníte zbraně a alfanumerickými klávesami »1« a »2« aktivujete koupené předměty. Mezerníkem provádíte úskoky do stran, a pokud se přiblížíte k překážce nebo zdi, automaticky se začnete krýt. Pro deaktivování krytí musíte od překážky malinko ustoupit. Na ovládání je Deadzone velmi snadný a zvykne si na něj během chvilky snad každý.

obr-03

V samotné hře: Klasický konzolový pohled. Grafika je na výtečné úrovni, přehledné prostředí a menu.

Způsob boje

Ze začátku máte na výběr pouze jediný herní mód, a tím je »Deadmatch«, neboli česky Všichni proti všem. Objevíte se uprostřed bojiště a 6 minut se nemilosrdně snažíte usmrtit kohokoli, kdo se vám postaví do cesty. Vyhrává ten nejlepší. Neutralizováním oponentů jste odměněni zkušenostmi a penězi. V průběhu hry tak postupujete stále výše a za odměnu si můžete pořídit lepší zbroj, zbraně, předměty, perky, čepice a další užitečné předměty.
Pokud postoupíte na úroveň 4, otevře se vám druhý herní mód, a to »Zone Control«. Hra vás rozdělí na 2 týmy, které se snaží obsadit a udržet klíčové body. Čím více jich máte obsazeno, tím rychleji oponentovy klesají body. Jakmile se z původních 100 stane nula, výhra je na vaší straně. Tento mód má výhody v tom, že musíte taktizovat. K dispozici máte i speciální předměty, jako třeba lékárničku nebo přenosnou munici. Obojí mohou využít i vaši týmoví hráči.

Po několika odehraných zápasech a nabytí zkušeností si v menu pod položkou »Research« můžete koupit nové zbraně. Je však nutno vlastnit požadovanou hodnost. Zbraním lze dodat větší zásobníky, lepší přesnost, kadenci střelby nebo navýšit poškození. Z dalších předmětů máte na výběr boty pro rychlejší běh, lékárničku, radar na odhalení min, automaticky střílející věže, čepice a různé injekce, které dočasně zvýší přesnost, rychlost nebo sílu. Tvůrci nezapomněli ani na obranu, která vás chrání před výbuchy granátů. Hráč má tedy v průběhu krátkých zápasů důvod vyrazit do útoku, aby získal co nejtučnější odměnu.

obr-04

Vylepšení zbraní: Za získané peníze lze vylepšit zakoupené zbraně. Navýšit útok, přesnost nebo rychlost střelby se v potyčce vždy hodí.

Grafika, hudba

Po grafické stránce je Shadowgun: Deadzone velmi povedený. Při tak malé velikosti na disku se může pyšnit hezkou grafikou, na kterou však stejně při boji nebudete mít čas koukat. Defaultně je nastaven režim hry v okně, ale dá se přepnout i do fullscreen režimu. Prostředí je nerozbitelné, kromě kanystrů, které při zásahu explodují. Co však v této hře překvapí, je absence hudby. V úvodním menu hraje příjemná skladba, avšak při boji je ticho jak v hrobě. Krom zvuků od běhání a létajících projektilů nedoprovází tuto povedenou hru žádný hudební doprovod.

Mikrotransakce a internet

Jak to už v dnešní době bývá, hry mají v sobě zabudované mikrotransakce. Za zlaté dukáty si můžete vylepšit svůj vzhled, koupit si čepici, třetí slot pro zbraně a předmět, lepší zbraně a mnoho dalších výhod. Jenže ony zlaté dukáty získáte pouze koupí za reálné peníze. Těší nás však, že výhody nejsou vyloženě potřebné. Hráči pomohou, ale nejsou nutné pro to, aby byl ve hře opravdu dobrý. Rozhodující jsou zde hlavně reflexy a praxe. Jak už bylo řečeno na začátku, hra nejprve vznikla pro platformu Android. Deadspace tak umí propojit hráče napříč zařízeními a často se stává, že polovina lidí ve hře ji zrovna v ten okamžik hraje ze svých telefonů. Můžete také (podle přezdívky) najít svého kamaráda, přidat si ho a hrát poté společně.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud