Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Huawei chce další revoluci ve focení: přinese ji model Huawei P60 Ultra?

Jakub Fišer 23.01.2023

Čínský Huawei se chystá na premiéru svého nového vlajkového telefonu. Má jím být řada P60, především pak s vrcholným modelem P60 Ultra, který doplní základní a Pro model. Nejzajímavějším prvkem u P60 Ultra má přitom být fotoaparát.

Kapitoly článku

Huawei vloni zase spíše jen paběrkoval. Jeho sláva v Evropě je dávno pryč, teď už boduje jenom v Číně. Na českém trhu třeba vloni uvedl jen střední třídu Nova 10 a pak také vlajku Mate 50 Pro, která ale vyjde tuzemské zákazníky na skoro 32 tisíc korun včetně DPH.

V prvním pololetí roku 2023 se Huawei chce zaměřit na svou méně byznysovou, spíše lifestylovější sérii P. V očekávání je řada P60, která má znovu dokázat, že série vždy platila za s přehledem nejlepší fotomobily – platí to o modelech P20 Pro, P30 Pro, P40 Pro+ i P50 Pro.

Co nabídne Huawei P60 Ultra?

Jaké novinky ale nabídne P60? V první řadě se očekává příchod modelu P60 Ultra, uvádí server Huawei Central. Ten by měl pravděpodobně nahradit model Pro+, který akorát pletl zákazníky. Novinka má dorazit s třemi nebo čtyřmi fotoaparáty, všechny dostanou vylepšení XMAGE, které Huawei uvedl už u zmíněného Mate 50 Pro.

| Zdroj: Science and Knowledge / YouTube

Hlavní snímač P60 Ultra by přitom měl překvapit svou velikostí. Dočteme se, že má jít o největší fotoaparát zatím použitý u mobilního telefonu. Toto prvenství aktuálně drží Xiaomi 12S Ultra, které dostalo 50,3Mpx fotočip s velikostí 1″. Pro srovnání, již uvedený model Huawei P50 Pro disponoval hlavním 50Mpx snímačem s velikostí 1/1,7″.

Kromě toho by mělo dojít i k pokoření hranice digitálního přiblížení. Již loňský P50 Pro byl v tomto ohledu přelomový – přinesl 200× digitální zoom (také 3,5× optický a až 7× hybridní bezztrátový). Stejnou kvalitou oplýval také Mate 50 Pro. Pohrozit by neoznámeným novinkám Huawei mohl chystaný Samsung Galaxy S23 Ultra, jehož fotoaparát zvládne až 10× zoom bez ztráty kvality a minimálně 200× digitální přiblížení.

Zdroj: Huawei Central, GSMArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud