Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Huawei Y6 Prime 2018 drtí konkurenty funkcemi i cenou

redakce 22.06.2018

I když Huawei Y6 Prime 2018 patří mezi chytrá zařízení z nižší cenové kategorie, rozhodně nejde o telefon, který by se ubíral cestou kompromisů.

Smartphone nabízí vlastnosti a funkce, díky nimž bez potíží překoná velkou část konkurenčních produktů s podobnou cenovkou. Proto se dá očekávat, že bude slavit úspěch zejména u mladších uživatelů, kteří se, pokud jde o technologie, nespokojí s málem, ale zároveň nechtějí, aby jim výdaje přerostly přes hlavu. A to minimálně ze tří důvodů:

Velkorysý FullView displej

Ještě před několika lety výrobci telefonů usilovali o to, aby jejich zařízení byla co nejmenší. S nástupem smartphonů se tento trend obrátil – ve světě multimédií a sociálních sítí se velký a kvalitní displej stává důležitým kritériem pro výběr telefonu. Ať už kvůli sledování seriálů, prohlížení fotek nebo pohodlnému hraní her.

Huawei Y6 Prime 2018 takový požadavek splňuje. Jeho FullView displej o velikosti 5,7 palce se může pochlubit HD rozlišením (1440 x 720 Px, 283 PPI). Tato velikost umožňuje obrazovku díky speciální funkci rozdělit na dvě části pro zobrazení dvou různých aplikací zároveň.

Velká obrazovka láká k pořizování fotek a selfies, které budou díky přednímu foťáku s rozlišením 13 MPx, a zadnímu snímači s 8MPx rozlišením a funkci přirozeného světla vždy velmi dobré.

Sofistikované odemykání obličejem

Stále ještě relativně nová funkce odemykání telefonu prostřednictvím naskenování obličeje jeho majitele byla dosud výsadou těch nejdražších smartphonů. Huawei Y6 Prime 2018 je sice telefon nižší cenové hladiny, funkce odemykání tváří u něj nechybí.

Přesné snímání nejmenších detailů obličeje uživatele kontroluje vyspělý algoritmus řízený umělou inteligencí. K rozeznání obličeje telefon potřebuje pouhých 900 milisekund.

Záleží tak na každém uživateli, jak svůj Huawei Y6 Prime 2018 zabezpečí – zda dá přednost osvědčenému odemykání zařízení pomocí otisku prstu, nebo se spolehne právě na sofistikované čtení obličeje. Faktem je, že tato funkce je natolik pohodlná, že si na ni každý snadno zvykne.

Příjemný uživatelský zážitek

Huawei Y6 Prime 2018 je opatřen uživatelským prostředím EMUI 8 a nejnovějším operačním systémem Android 8. Díky němu telefon spolehlivě běží i během náročnějších úkonů. Svižný chod smartphonu zajišťuje čtyřjádrový procesor s taktem 4x 1,4 GHz v kombinaci s 3GB operační pamětí. Dále Huawei Y6 Prime 2018 pojme až 32 GB dat. Základní paměť je ovšem možné „přifouknout“ pomocí microSD karty na kapacitu až 256 GB.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud