Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

I když se to Microsoftu moc nelíbí: bezplatný nástroj přináší zpět Outlook Express

Jiří Palyza 10.12.2019

Před pár lety byl Microsoft Outlook Express nejpoužívanějším e-mailovým klientem. Mnoho uživatelů doufalo v jeho oficiální návrat do Windows 10, to se ale nestalo.

S freewarem Outlook Express Classic jej ale na své PC získat můžete. Přestože stále více uživatelů dnes pracuje s e-maily přímo z webu, poštovní klienti ještě zdaleka nejsou mrtví. Pokud jste se příliš nespřátelili s Outlookem nebo Mozilla Thunderbirdem a dlouho hledali náhradu pro Outlook Express na Windows 10, možná bude bezplatný nástroj Outlook Express Classic tím pravým tipem. Jak už je z názvu patrné, e-mailový klient vrací styl starého Outlook Expressu jak vizuálně, tak i funkčně.

E-mailový klient byl vyvinut jako alternativa k Windows Mailu nebo Mozilla Thunderbirdu. Podle vývojářů je cílem poskytnout uživatelům Windows rychlý, bezpečný a jednoduše ovladatelný klient pro e-maily, který by byl dobře použitelný i pro začátečníky.

oeclassic-logo
OE Classic (Outlook Express) 3.0    
„OE Classic“ je přehledný poštovní klient vybavený dlouhá léta známou řadou funkcí s významnými moderními komponentami.

 

OE Classic funguje bez zbytečných funkcí navíc

outlookexpress1

Prostředí a ovládání poštovního klienta je přehledné. Nabízí vše, co pro činnost s poštou uživatel potřebuje bez zbytečných funkcí navíc.

„OE Classic“ nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní s velkými barevnými ikonami. S klientem můžete propojit existující e-mailovou adresu nebo vytvořit novou. Funguje rychle a snadno. Vývojáři úmyslně vynechali některé funkce společné ostatním klientům, protože většina uživatelů je stejně nikdy nepoužívá. Také budete v prostředí „OE Classic“ marně hledat karty. Veškeré zjednodušení směruje k usnadnění činnosti uživatelů.

U jedné funkce ale vývojáři přeci jen neuspěli. Prohledávání v příchozí poště funguje pouze v dalším otevřeném okně. Přehlednější by to samozřejmě bylo přímo v okně příchozí pošty. Vývojáři ale stále na zlepšování programu pracují, tak se snad v budoucnu setkáme i s touto možností.

OE Classic splňuje vše, co slibuje

OE Classic je jednoduchý e-mailový klient bez zbytečných ozdob, který každému uživateli usnadňuje práci s poštou. Najde se samozřejmě prostor pro zlepšení, ale svou práci klient odvádí dokonale.

Uživatelé, kteří si přejí e-mailový program inspirovaný Outlook Expressem a který funguje bez zbytečných funkcí, by si měli OE Classic vyzkoušet.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud