Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

IBM kupuje Red Hat

Pavel Trousil 29.10.2018

Za červený klobouk 34 miliard dolarů – IBM kupuje Red Hat, společnost, produkující významnou komerční linuxovou distribuci Red Hat Enterprise Linux.

Společnost IBM včera oznámila, že za přibližně 34 miliard dolarů koupí společnost Red Hat, která produkující Red Hat Enterprise Linux. Za jednu akcii této firmy zaplatí IBM 190 dolarů, což o 60 % více, než je její aktuální tržní hodnota.

Red Hat kromě linuxové distribuce Enterprise Linux dodává i další softwarové nástroje, jako JBoss Enterprise Middleware, Red Hat Enterprise Virtualization, Red Hat Enterprise MRG a software pro cloud computing. Dále tato společnost poskytuje navazující služby, školení a certifikace.

Název Red Hat vznikl podle po červenobílé kšiltovky lakrosového týmu Cornellovy univerzity, kterou majitel společnosti Marc Ewing dostal od svého dědečka a kterou rád nosil. Firma byla založena v roce 1993 a kromě Marca Ewinga je jejím druhým zakladatelem Bob Young. Firma má asi 12 200 zaměstnanců a obrat okolo 3 miliard dolarů.

Akvizice by měla být dokončena v druhé polovině roku 2019 a budou ji ještě muset schválit akcionáři Red Hatu a regulační úřady. Red Hat má IBM napomoct při vývoji a nasazení hybridního cloudu, kde chce posilovat pozice. Slibuje, že neukončí spolupráci s dosavadními zákazníky Red Hatu, mezi které patří Amazon, Microsoft, Google, nebo Alibaba, a že zachová značku i stávající management.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud