Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Instalace Windows 11 bez Wi-Fi, jde to snadno, jen vědět jak...

Michal Bareš 10.12.2023

Je málo otravnějších věcí, než darovat na Vánoce dětem nebo rodičům nový notebook, a pak na chalupě bezmocně koukat na instalační obrazovku, která vám neumožní dokončit první nastavení, dokud nebudete připojeni k internetu. Jde to snadno, jen vědět jak...

Kapitoly článku

Nové domácí verze systému Windows vyžadují při prvním spuštění nebo při obnovení do továrního nastavení připojení k internetu a přihlášení k účtu Microsoft. S tím druhým se dá něco dělat, můžete si rychle vytvořit nový účet pomocí jiného počítače nebo mobilního telefonu, ale pokud nemáte k dispozici rozumné a pokud možno datově neomezené připojení k internetu, s instalací Windows jste skončili na mrtvém bodě. 

Dokončit instalaci nejnovějších buildů Windows můžete i bez přístupu k internetu

Pokud je v okolí dobrý příjem mobilního internetu, můžete samozřejmě nahodit mobilní hotspot a instalaci dokončit, ale bude to trvat dlouho a sežere to hodně dat. Tento problém se dá ale naštěstí celkem snadno obejít a nemusíte být ani počítačový mág. Stačí ve vhodný okamžik stisknout jednu klávesovou zkratku a zadat pár znaků do příkazového řádku. 

Pokud tedy nutně potřebujete nainstalovat Windows mimo dosah Wi-Fi sítě, stačí si přečíst těchto pár řádků. Při instalaci Windows nejprve zvolíte jazyk instalace, zemi a typ klávesnice, pak už po vás Windows nekompromisně chtějí přihlášení k Wi-Fi síti a už nenabízejí starou dobrou možnost „Nemám internet“. 

Instalace Windows 11 bez Wi-Fi
A najednou se možnost instalace Windows bez internetu objeví...
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Shift a F10, pak krátký příkaz, a je hotovo...

V tomto okamžiku stačí stisknout klávesovou zkratku Shift a F10. Objeví se černé okno s příkazovým řádkem, do kterého napíšete příkaz „oobe\bypassnro“. Počítač nahlásí, že si ještě chvíli musí něco zařídit, pak se restartuje a v okně s výběrem Wi-Fi připojení se vám objeví vytoužená možnost „Nemám internet“. Klikněte na ní a pak vyberte možnost „Pokračovat s omezenou instalací“. Poté počítač bez odmlouvání nainstaluje verzi Windows, kterou má uloženu od výrobce. Nebudete možná mít nejnovější aktualizace, ale to počká, až zase budete v dosahu solidní Wi-Fi. Pokud byste pak chtěli Windows doinstalovat bez přihlášení k účtu Windows, návod najdete na našich stránkách zde.

Instalace Windows 11 bez Wi-Fi
Instalace Windows 11 bez Wi-Fi
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Instalace Windows 11 bez Wi-Fi
A najednou se možnost instalace Windows bez internetu objeví...
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud