Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

IP ovladač dveří

redakce 09.06.2017

Axis Communications zahájila integraci síťového ovladače dveří AXIS A1001 Network Door Controller a softwaru pro řízení přístupu AXIS Entry Manager s produkty Mobile Access firmy HID Global.

Společné představení integrovaných produktů se bude konat na veletrhu IFSEC International 2017, který se koná 20.–22. června v londýnském výstavním centru ExCel. Řešení Axis a HID pro řízení přístupu naplňuje potřeby firem na podporu personálu vybaveného mobilními telefony. Jedná se o to, aby mobilní zařízení, jako například chytré telefony, fungovaly jako bezpečná úložiště osobních údajů a umožňovaly zajistit lidem přístup do zabezpečených budov, místností a prostor.

Mobilní zařízení a smartphony jsou v dnešní době všudypřítomné a jejich možnosti jsou stále více pokročilé, takže zahrnují stále různorodější aplikace – od bezkontaktních plateb po sledování zdravotního stavu. Integrací produktů Mobile Access společnosti HID Global se softwarem a ovladačem dveří vytvořila společnost Axis řešení, které kombinuje pohodlí očekávatelné ve světě, kde vládnou mobilní zařízení, s úrovní bezpečnosti vyžadovanou firmami pro jejich zaměstnance.

„Axis a HID jsou dobře známé celosvětové značky, které vstoupily do partnerství s cílem vytvořit otevřená řešení zabezpečeného přístupu na IP struktuře. Vzhledem k tomu, že mobilní telefon je dnes pro většinu lidí klíčovým nástrojem, roste i přijetí zabezpečených mobilních aplikací. Takto pojaté mobilní řízení přístupu demonstruje hodnoty inovativních řešení společnosti Axis na trhu v partnerství s přední značkou, jakou je HID. Instalace řešení je snadná, stejně jako jeho používání,“ říká Stephanie Hensler, ředitelka obchodního rozvoje řešení pro řízení přístupu ve společnosti Axis Communications.

„Lidé ve více než 60 zemích celého světa používají denně HID Mobile Access a otvírají si dveře pomocí 150 různých typů mobilních telefonů. Jsme rádi, že Axis plnou integrací technologie HID Mobile Access přináší nyní tuto možnost všem svým zákazníkům,“ vysvětluje Jaroslav Bartoň, EMEA ředitel marketingu produktů pro kontrolu fyzického přístupu ve společnosti HID Global.

Nabídka mobilního řízení přístupu společností HID a Axis je prvním uceleným řešením na základě IP struktury. Zahrnuje vše potřebné, co malé, střední i velké firmy potřebují k nasazení řízení přístupu pomocí mobilních zařízení. Součástí řešení je:

Za Axis

o             Síťový dveřní ovladač AXIS A1001 Network Door Controller, který rozhoduje o tom, kdo smí nebo nesmí v konkrétním časovém úseku vstoupit do určitých prostor.

o             Software pro řízení přístupu AXIS Entry Manager, který je propojen s portálem HID Mobile Access Portal a slouží pro nastavení systému, přidávání nových uživatelů a správu identit mobilních zařízení.

Za HID Global

o             Čtečky HID iCLASS SE a/nebo multiCLASS SE.

o             Portál HID Mobile Access Portal.

o             Aplikace HID Mobile Access App, která je dostupná na portálech Apple App Store a Google Play.

Systém ukládá zabezpečené osobní údaje na chytré telefony za účelem otevírání dveří a odemykání zámků, aby nebylo nutné používat tradiční tištěné identifikační údaje. Pro koncové uživatele je to mnohem pohodlnější a současně se jedná o úspornější a jednodušší způsob ukládání osobních dat. Navíc poskytuje nejvyšší úroveň zabezpečení a ochrany soukromí, která je u systémů řízení přístupu k dispozici. Integrace spočívá ve spolupráci softwaru AXIS Entry Manager, který řídí všechny připojené síťové ovladače dveří AXIS A1001 v propojení s cloudovým portálem HID, který se stará o správu uživatelů a mobilních ID. Je rovněž možné použít software třetích stran a integrovat tak ještě vyspělejší funkce pro řízení přístupu.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud