Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 13: nové smartphony od Apple umožní komunikaci bez sítě

Jiří Palyza 01.09.2021

Díky podpoře 5G se iPhone 12 stal pro Apple skutečným prodejním hitem. Nová bezdrátová technologie, připravená pro iPhone 13, má komunikační možnosti mobilu ještě vylepšit.

Apple chce ve svém iPhonu zavést další novou bezdrátovou technologii. Podle analytika společnosti Apple, Ming-Chi Kuo, budou nové modely iPhone 13 do konce letošního roku vybaveny technologií pro možnost komunikace prostřednictvím satelitů na nízké oběžné dráze (LEO – Low Earth Orbit). To by umožnilo majitelům iPhonu 13 volat a posílat zprávy, i když jsou mimo dosah sítí 4G nebo 5G. Píše o tom server 9to5mac ve svém příspěvku "Kuo: iPhone 13 to support LEO satellite communication, allowing users to make phone calls and send texts without cell signal".

Kuo také spekuluje o tom, zda by touto možností do budoucna mohly být vybaveny i produkty, jako například náhlavní souprava Apple AR nebo Apple Car.

Apple: komunikace prostřednictvím satelitů – to je nová funkce iPhonu 13

sattelite

Už třináctá řada smartphonů Apple by měla nabízet inovativní funkci: komunikaci prostřednictvím satelitů na nízké orbitě. | Zdroj: SpaceX/Unsplash

Pro podporu satelitní komunikace bude iPhone 13 vybaven upravenou verzí procesoru Qualcomm X60 Baseband. Zatím ale není jasné, zda bude funkce dostupná pouze pro služby Applu, iMessage a FaceTime, nebo zda bude možné posílat zprávy i přes jiné komunikační platformy, jako například WhatsApp. Dále nebylo upřesněno, zda bude systém fungovat bezplatně, podobně jako GPS, nebo zda se při jeho využívání budou uživatelé muset připravit na dodatečné náklady.

Představení nového modelu iPhonu by mělo proběhnout už v září. Zatím největší očekávání vzbuzuje právě informace o možnostech satelitní komunikace.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme