Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Japonský duchařský horor: na Epic Games je zdarma první díl Evil Within

Jakub Fišer 22.10.2023
Zdroj: Bethesda / The Evil Within press kit

Závěr října se blíží a s tím i oslavy anglosaského svátku Halloween. S tím se pojí i sledování strašidelných pořadů a hraní hororových her. V obchodě Epic Games Store je aktuálně až do 26. října k mání oceňovaný japonský horor Evil Within. Pokud máte rádi děsivou zábavu, tohle byste určitě neměli minout.

Kapitoly článku

Epický japonský horor

Titul The Evil Within dorazil na podzim 2013, tedy přesně před 10 lety a dost možná i kvůli tomu se dostal do lákavé slevové akce. Postaralo se o něj studio Tango Gameworks, hlavně pak herní ikona Šindži Mikami, jeden z otců série Resident Evil a jeden z hlavních herních režisérů v Capcomu.

Příběh hororovky začíná masovou vraždou v psychiatrické léčebně a pokračuje přes typické výjevy japonských survival hororů. Nechybí tedy duchařské děsy, znetvořené obludy, tíživá atmosféra opuštěné psychiatrické léčebny, ale i akční sekvence a typické transformace bossů ve velké obludy.

Zdroj: Bethesda Softworks / YouTube

The Evil Within zdarma

The Evil Within je aktuálně k mání na Epic Games Store zcela zdarma, a to v rámci limitované akce do 26. října. Naprosto ideální šance započít děsuplnou cestu před nadcházejícím svátkem všech svatých – Halloweenem.

Ideální hardwarové nároky The Evil Within činí 4 GB RAM, Intel Core i7, 50 GB místa na disku a grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 670, případně jakoukoliv jinou grafiku s vlastní pamětí 4 GB. Titul si dobře vede také v recenzích, na serveru Metacritic má hodnocení 75/100.

V roce 2017 dorazil také sequel The Evil Within 2, který je na Epic Games Store k mání za necelých tisíc korun. V akci jsou však DLC tituly pro první díl: příběhové The Assignment a The Consequence pořídíte po 132 korunách, arkádový The Executioner přidává jen jeden herní režim a vyjde na 80 korun.

Zdroj: Epic Games Store


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud