Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X

Pavel Trousil 27.03.2018

Zoner Photo Studio X výrazně zrychluje práci s RAW soubory a umělá inteligence zjistí obličeje na fotce. To jsou nejdůležitější novinky nového vydání grafického programu.

Všestranný program pro správu a editaci fotek Zoner Photo Studio X se dále zdokonaluje. Jarní aktualizace přináší várku nových presetů a mnohonásobné zrychlení načítání RAW souborů. Vrstvy získávají v modulu Editor více prostoru a práce s nimi je volnější díky možnosti skládat skupiny vrstev a ty pak hromadně upravovat. Ve spolupráci s brněnským VUT přidali vývojáři do programu umělou inteligenci zjišťující obličeje na fotkách, což umožní lepší automatické úpravy. Novinkou z hlediska předplatného je možnost platit roční licenci po měsíčních platbách.

 

Práce s RAWy bez čekání

Práce s RAW soubory v modulu Vyvolat je teď mnohem rychlejší díky novému indexování. Při opakovaném zobrazení fotky uživatel nemusí čekat na načtení souboru a může ho editovat okamžitě. Podobnou funkci nabízejí programy Adobe Lightroom nebo Capture One. Při zpracování stovek snímků se může jednat až o desítky minut ušetřeného času

 

Fotky vylepší umělá inteligence

Pro jednu z těch nejzajímavějších novinek v ZPS X se vývojáři spojili s vědci z FIT VUT v Brně. Na desítkách tisíc fotek vytrénovali neuronovou síť, která dokáže zjistit přítomnost obličejů na fotce. Díky tomu nabídnou automatické úpravy ještě dokonalejší výsledky, protože program snadno pozná, kde se nachází obličej a podle toho se zachová. Neznamená to ale, že by program rozpoznával konkrétní obličeje. Touto cestou vývojáři Zoneru jít nechtějí.

 

Vyvolat: desítky nových presetů

Možnosti automatických úprav se dále prohlubují tak, aby fotografové trávili editací méně času. Automatika má nyní několik režimů podle typu fotek či požadovaného výsledku. K tomu je Zoner Photo Studio X bohatší o čtyři nové sady přednastavených filtrů, které na jeden klik pomohou s převodem do černobílé, vybělením zubů či tonalitou fotky. Veškeré úpravy se promítnou v panelu nástrojů a uživatel s nimi může dále pracovat.

 zpsx-presety-nahled

Vrstvy kralují Editoru

Některé nástroje ve Vyvolat i Editoru se teď otevírají v druhém panelu tak, aby práce s nimi byla přehlednější. V Editoru díky tomu dostává více prostoru to nejpodstatnější – práce s vrstvami. I tady se otevírají nové možnosti. Uživatel může tvořit skupiny vrstev na několika úrovních a na ně potom aplikovat efekty a vrstvy úprav. Unikátní kombinace složek a vázání vrstev poskytuje uživateli naprostou volnost v jeho tvorbě.

zpsx-layers-groups

 

Licenci mohou uživatelé platit po měsíci

Zoner Photo Studio X lze pořídit v podobě předplacené roční licence za 1188 Kč. Novou možností bude platba roční licence v měsíčních částkách pro ty, kteří preferují průběžné nižší částky před vyšším jednorázovým nákladem. V tom případě uživatel zaplatí 119 korun za měsíc a pro majitele předchozích verzí ZPS jsou ceny ještě příznivější. Měsíční platby budou spuštěny v první polovině dubna. Během předplatného mají uživatelé nárok na průběžné aktualizace programu, exkluzivní návody či jiné materiály a také na přednostní technickou podporu zdarma.  Plná verze programu je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Uživatelé, kterým již vypršela zkušební verze a ZPS X si nezakoupili, si mohou novou aktualizaci vyzkoušet na 10 dní zdarma.

stazeni-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud