Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Je to potvrzené: nová funkce pro Android nebude na smartphonech Samsung – neomezí to sdílení Wi-Fi?

Jiří Palyza 04.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Podle nejnovějších informací od Google se nová funkce pro androidové smartphony nedostane na zařízení Samsung. Celá věc se točí kolem nastavení zařízení Galaxy jako internetového hotspotu pro rychlé sdílení datového připojení. Jaký má toto omezení důvod?

V nejnovější sadě aktualizací, kterou Google nazývá Android Feature Drop, se objevila celá řada nových funkcí. Oproti updatům Pixel Feature Drops, které jsou vydávány výhradně pro vlastní zařízení Google, přinášejí novinky Android Feature Drops vylepšení pro androidová zařízení všech značek.

Jednou z hlavních novinek aktualizace je zavedení funkce "Instant Hotspot", kterou uživatelé chromebooků mohou znát pod označením "Instant Tethering". Ta umožňuje na tabletech využívat sdílené datové připojení bez zadávání hesla.

Jak se ale podařilo zjistit serveru Android Headlines, funkce "Instant Hotspot" nebude fungovat na zařízeních Samsung. Zajímavé je, že se ale neobjevilo vysvětlení, co je příčinou tohoto omezení, které potvrdil Google na svém blogu. Nicméně uživatelé zařízení od Samsungu nemusejí propadat panice. Jihokorejský výrobce nabízí pro sdílení dat z mobilních zařízení vlastní řešení.

Samsung sází na vlastní ekosystém s názvem "Auto Hotspot"

Skládací smartphone Z Fold
K nové androidové funkci Instant Hotspot nabízí Samsung ve svých zařízeních vlastní alternativu.
Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Uživatelé smartphonů Samsung si jistě vzpomenou, že v uživatelské nadstavbě Androidu, One UI, je už obsažena podobná funkce s názvem "Auto Hotspot". Ta má ale jisté omezení, protože je kompatibilní pouze v rámci ekosystému Galaxy. A to může být velmi pravděpodobnou příčinou, proč se jihokorejský výrobce rozhodl odmítnou portaci nové funkce "Instant Hotspot" na svá zařízení. Zdůrazňuje tak vlastní funkci a související produkty.

Mohlo by vás zajímat

Samsung si tak zachovává vlastní ekosystém produktů, kdy zařízení vlastní výroby mohou navázat datové spojení bez hesla pouze s jinými tablety a telefony Samsung. Chromebooky lze připojit prostřednictvím systému Chrome OS Instant Tethering a pro počítače ze světa Windows jihokorejská značka nabízí připojení prostřednictvím funkce "Link to Windows".

Nová služba "Instant Hotspot" je poskytována prostřednictvím aktualizace služeb Google Play a je k dispozici pro všechna zařízení se systémem Android 11 nebo vyšším.

Zdroj: Android Headlines
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud