Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

K chytré domácnosti bez nutnosti přebudovat elektroinstalaci

redakce 03.10.2017

Trendem je chytré bydlení, kdy svěříte každodenní péči o domácnost chytrým technologiím. Nemusí to ale znamenat kompletní přebudování elektroinstalace.

Základem může být bezdrátový systém Unica Airlink od Schneider Electric, který usnadní a zpříjemní ovládání osvětlení a elektrických žaluzií, aniž byste museli provést výrazný zásah do vašich zdí.

Systém Unica Airlink vám umožní přidat vypínač hned vedle postele. Budete tak moci vypínat a rozsvěcovat stropní svítidlo v ložnici bez nutnosti vstávat. Nejprve nahraďte stávající vypínač bezdrátovým modulem. Poté přilepte nové, baterií napájené tlačítko na zeď vedle postele. Následně proveďte propojení jednoduchým naprogramováním a máte hotovo.

Velice snadná je rovněž instalace centralizovaného systému ovládání žaluzií, abyste mohli vytahovat nebo stahovat všechny žaluzie v domě pomocí jediného tlačítka. Totéž platí pro vytvoření scénáře osvětlení, kdy budete měnit atmosféru osvětlení v různých místnostech podle toho, co budete zrovna dělat: sledovat televizi, vařit nebo si číst. Je-li to nutné, přidejte mobilní zásuvky pro připojení stojacích lamp nebo stolních svítidel. Více informací na www.vypinac.cz.

Technické parametry:

■ Výrobky Unica AirLink mají venkovní dosah 300 m a vnitřní dosah 10 až 50 m. Pro baterií napájené výrobky bylo spojení bezdrátovou technologií optimalizováno tak, aby jeho kvalita byla konstatní po dobu životnosti baterie (5 až 7 let, podle míry využívání).

■ Režimy programování: Režim Ovládání se používá k nastavení spojení mezi vysílači a přijímači pro jednoduchou funkci ovládání (zapnout, vypnout, ztlumit). Režim Scénář umožňuje spojení s konkrétním tlačítkem atmosfér osvětlení, které jste sestavili.

■ Dodávaná souprava klapek umožňuje použití jednoho nebo dvou tlačítek v závislosti na aplikaci. Správný postup je také začít s jednoduchou aplikací (jedno tlačítko) a poté aktualizovat na složitější aplikaci jednoduchou montáží druhého tlačítka.

■ Symboly na klapkách lze snadno odstranit nebo nahradit.

■ Během výměny baterie (nebo při výpadku síťového napájení) nedojde ke ztrátě naprogramování

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud