Menu

Proč se vydat cestou IT outsourcingu?

07.09.2022 05:50 | Komerční sdělení
AD
Proč se vydat cestou IT outsourcingu?

IT outsourcing představuje pro mnoho společností cenné řešení, které pomůže snížit náklady a povede k lepší konkurenceschopnosti. Pokud ve své firmě nemáte IT oddělení či specialistu na dané odvětví, je určitě vhodnější tyto služby outsourcovat na externí firmu. 

Výhod outsourcingu užívají jak mladé startupy, tak zavedené společnosti. Situace okolo pandemie covidu-19 zahnala myšlenku, že k vytvoření vztahu založeného na důvěře na pracovišti je nezbytné společné umístění zdrojů na jednom místě.

Co je to outsourcing IT?

Outsourcing IT představuje model, kdy si společnost nechá přesunout část vývoje a správy softwaru mimo vnitropodnikovou strukturu. Cílem je ušetřit náklady a efektivně řídit všechny procesy. Realizaci úkolu tedy firma předá externímu partnerovi a posléze jen dohlíží na to, zda procesy prochází správným vývojem. 

Typy outsourcingu IT

Existuje několik typů outsourcingu IT, které jsou definovány tím, kde a jak probíhá outsourcovaná práce. Řadíme zde:

  • Projektový outsourcing – společnost poskytuje veškeré informace týkající se projektu externímu poskytovateli outsourcingu, který posléze zajišťuje veškerý vývoj softwaru, kvalitu a projektový management.
  • Outstaffing – společnost nakupuje čas zaměstnanců od poskytovatele outsourcingu IT. Obvykle hradí za služby hodinové nebo měsíční sazby.
  • Otevření vlastního R&D centra (Research and Development Center) – pokud například společnost otevírá kancelář v jiné zemi (obvykle pod stejnou značkou) a rozhodne se najmout tamní lidi, aby pro ni pracovali v kanceláři.

Proč společnosti své IT služby outsourcují? Důvodů může být mnoho, mezi ty nejčastější však řadíme snahu o:

  • kontrolu a snižování provozních nákladů,
  • zvýšení efektivity pro časově náročné funkce,
  • přístup k nejmodernějším funkcím a
  • rozdělení rizik s partnerskou společností apod.

Důvody, proč zvolit outsourcing IT

U malých a středních podniků je přidělování konkrétních projektových úkolů či služeb poskytovatelům třetích stran zcela běžným jevem. Můžeme hovořit o zákaznické či technické podpoře, údržbě systémů apod. Jednou z mnoha výhod outsourcingu IT pro malé firmy je garance dostupnosti. Existuje dokonce i množství IT společností, které se – pokud jde o správu IT – obracejí na IT outsourcing, jelikož tím získají služby na špičkové úrovni, na které v danou chvíli z interních zdrojů třeba nedosáhnou.

Jedním z nejčastějších důvodů pro outsourcing jakéhokoli projektu je přístup k odborným znalostem a zkušenostem, které vaši současní zaměstnanci nemůžou nabídnout. Výhodou je, že nemusíte vkládat finanční prostředky do zaškolování a vzdělávání takového člověka ve vaší vlastní firmě. Tyhle starosti spadají na bedra outsourcingové společnosti, která školí zaměstnance o nejnovějších technikách a programech.

Zvažujete IT outsourcing? Neváhejte nás kontaktovat a rádi vám poradíme. Vyberte si takovou společnost, která se dně stará o informační a komunikační technologie u desítek zákazníků veřejného i komerčního sektoru.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení