Menu

Robotické svařování ušetří nejen čas

01.06.2021 10:51 | Komerční sdělení
Robotické svařování ušetří nejen čas

Díky technologickému pokroku vstupuje automatizace stále více do našich životů. Jedním z nejvíce postižených oblastí je průmysl. To je místo, kde stále více procesů provádějí stroje místo lidí. Jedním z dokonalých příkladů je svařování.

Z hlediska podnikatele přináší automatizace svařovacích procesů jen výhody. Svařovací roboti zajistí nejen dokonalou přesnost práce, ale také zajistí mnohem vyšší efektivitu z hlediska prováděných činností. Ve výsledku jsou optimalizovány náklady a samotná práce probíhá rychleji, efektivněji a hlavně bez zbytečných chyb a omylů. Svařovací robot je také schopen pracovat v obtížných podmínkách, což nemá vliv na jeho stav ani výkon.

Robotické svařování – důkladnost a přesnost

Svařovací robot je především mimořádně přesný. Jakmile je naprogramován, dělá svou práci bezchybně po celou dobu své životnosti. Nejsou zde žádné chyby ani nedostatky. Použití svařovacích robotů eliminuje základní problém, který je spojen s výkonem analogických procesů lidmi, tedy vznikem potencionálních chyb. Správně naprogramovaný robot nedělá chyby.

Nákup svařovacích robotů je také skvělou metodou, jak se vyhnout nákladům vyplývajícím ze stížností na kvalitu produktu. I ti nejlepší svářeči někdy dělají chyby. Při výběru automatických svařovacích robotů se o víc majitel společnosti už nemusí starat. Zařízení provede všechny operace typické pro robotické svařování správně.

Optimalizace nákladů a efektivita práce

Svařovací roboti jsou mnohem efektivnější než lidé. Jsou navrženi tak, aby udržovaly nejvyšší kvalitu výroby a udržovaly spotřebu materiálů na pevné úrovni. Ve srovnání s lidmi je svařovací robot jednoduše mnohem efektivnější. A zároveň nepotřebuje přestávky.

Používání robotů znamená značné náklady. Je však třeba připomenout, že se jedná o investici, která se relativně rychle vrátí. V závislosti na modelu od Universal Robots je to 8 až 22 měsíců. Jedná se samozřejmě o průměrné hodnoty a konečná doba návratnosti závisí na několika faktorech.

Svařovací robot může být docela dobrou alternativou i pro podnikatele, kteří mají problémy s fluktuací zaměstnanců. U těchto strojů nehrozí riziko náhlé změny zaměstnání. Investice do robota je jako najímat specialisty na dobu neurčitou. Z hlediska bezproblémového fungování společnosti je to obrovské plus.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.