Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompakt se 40X zoomem

Pavel Trousil 06.04.2017

Společnost Canon rozšiřuje modelovou sérii kompaktů na cesty PowerShot SX o nový tenký a výkonný fotoaparát se superzoomem – PowerShot SX730 HS. Využívá širokoúhlý objektiv se 40násobným optickým zoomem.

Nejnovější model Canon PowerShot SX730 HS je kapesním přístrojem, který v sobě spojuje schopnosti snímače CMOS s rozlišením 20,3 megapixelů a výkon obrazového procesoru DIGIC 6 s možností kontinuálního snímání rychlostí až 5,9 snímků za sekundu. Fotoaparát využívá širokoúhlý objektiv se 40násobným optickým zoomem a díky technologii ZoomPlus umožňuje až 80násobné přiblížení.

Nechybí ani rychlé automatické zaostřování (pod 0,12 sekundy) a osmirežimový inteligentní stabilizátor obrazu s vylepšenou dynamickou stabilizací v pěti osách. PowerShot nabízí režim Creative Shot, díky kterému mohou dát uživatelé při svých výpravách snadno a rychle volný průchod tvůrčím záměrům. Je-li tento režim aktivní, vytváří fotoaparát automaticky ke každému snímku pět dalších verzí s různými filtry a obrazovými efekty. Nechybí ani režim Short Clip Movie, který dovoluje zachytit akci v podobě čtyř nebo pětisekundových filmových klipů ve Full HD rozlišení a podporuje různé způsoby přehrávání včetně zpomalení nebo zrychlení záběru.

Součástí nového kompaktu s šířkou těla 39,9 mm je výklopný LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm. Uživatelé mohou díky Wi-Fi konektivitě nový PowerShot spárovat s chytrým telefonem a sdílet fotografie a videa. Neustálé propojení mezi novým kompaktem a chytrým telefonem pak lze zajistit také pomocí technologie Bluetooth. K dispozici je i aplikace Camera Connect, která umožňuje využít GPS funkce chytrého telefonu a doplnit snímky lokalizačními údaji pro přesné určení polohy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme