Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konference CNZ: Elektronické úřadování „na ostro“

redakce 05.10.2016

Konference se uskuteční dne 11. října 2016 od 9 do 17 hodin v prostorách Národního archivu v Praze – Chodovci

Teprve nová legislativa Evropské unie, která začíná „pomalu, ale důsledně“ ovlivňovat použití elektronických dokumentů u bezpočtu organizací veřejné správy, nás přinutí se vážně zabývat otázkou, jak se o elektronické dokumenty řádně starat.

Pro řadu z nás bylo, nebo ještě bude, překvapením, že nařízení EU eIDAS přináší mnohem více, než jen novou verzi řešení pro elektronické podepisování či elektronickou identifikaci. Cílem tohoto nařízení vydaného v rámci Digitální strategie 2020 je umožnit přeshraniční elektronickou komunikaci napříč EU – „elektronické úřadování“. K uskutečnění tohoto cíle je potřeba uvést do života nejen předpisy EU, ale i řadu opatření na národní úrovni. V roce 2018 tak mají být elektronické systémy členských zemí EU (např. eHealth, eJustice) schopny použití bez ohledu na zemi původu uživatele.

Pupeční šňůrou „Elektronického úřadování“ jsou elektronické dokumenty. Otázka „Co po nás zbude?“ se tak stává o to naléhavější.

Nosnými tématy konference budou:

  • Co přinese eIDAS do elektronického úřadování zemí EU.
  • Sdílené služby – příležitost pro změnu.
  • Služby péče o elektronické dokumenty nejsou jen o technologiích.
  • Jak ovlivní nové české normy elektronické úřadování a péči o el. dokumenty.
  • Příklady řešení z české a slovenské kotliny.

 Záštitu nad konferencí převzal místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek a Ředitelka Národního archivu PhDr. Eva Drašarová, CSc. Informace o konferenci budou zveřejňovány na stránce WWW.CNZ.CZ.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud