Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Laserový projektor s velmi krátkým ohniskem

redakce 25.09.2017

Na veletrhu IFA 2017 předvedl Epson první laserový projektor s velmi krátkou projekční vzdáleností pro domácnost (EH-LS100). Na rozdíl od modelů se standardní projekční vzdáleností jej lze snadno nastavit v blízkosti projekční plochy a jeho dlouhodobý laserový zdroj světla je zárukou atraktivního a mimořádně kvalitního řešení pro zábavu na velké obrazovce.

Tento projektor byl navíc předváděn s černým plátnem od společnosti Audiopro Black Diamond Zero Edge, což je v podstatě etalon pro projekční plátna, která se dají použít v nezatemněných místnostech. A tak tomu bylo i v Berlíně. Tato dvojice – laserový projektor Epson a projekční plátno Audiopro vytvořily tak dokonalé spojení, že návštěvníci byli uchváceni výsledným obrazem. Ten totiž zdaleka přesahuje rozměry obrazu, který je možné v současné době dosáhnout na velkých televizorech. Přitom je zachována obrovská kvalita obrazu a na plátně jsou viditelné i ty nejmenší detaily.

Michal Holovský, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe, k tomu dodává: „Tento fantastický nový produkt zařazujeme do naší řady s nesmírným nadšením. Řeší častý problém – jak si může člověk užít velkou promítací plochu, aniž by kvůli tomu musel měnit vzhled svého domova. Mohutné černé televizní obrazovky se nezbavíte, zato promítaný obraz může zmizet jediným stiskem tlačítka. S modelem EH-LS100 nemusíte řešit žádné instalační problémy, jelikož jej lze umístit pouhých šest centimetrů od projekční plochy. Oproti televizi je rovněž mnohem flexibilnější, jelikož projekční plocha může mít 70 až 130 palců. Což je výborná věc, díky níž můžete měnit měřítko podle toho, na co se díváte.“

Tento projektor Full HD dokáže snadno nastavit a zprovoznit každý. Přímý přístup k obsahu zajišťují tři vstupy HDMI (včetně jednoho portu MHL), k nimž lze připojit DVD přehrávače, herní konzole a další zařízení. Rovněž ovládání tohoto všestranného modelu je snadné, a to přes domácí síť pomocí připojení RJ45 nebo s připojením Wi-Fi přes volitelný adaptér ELPAP10. Obě možnosti umožňují snadné ovládání projektoru pomocí chytrého zařízení přes aplikaci iProjection.

I za běžného denního světla si uživatelé díky technologii 3LCD se stejně vysokým bílým i barevným světelným výstupem dosahujícím až 4000 lumenů mohou s tímto projektorem užívat živý a věrný obraz. Nabízí také jasné detaily stínů a hluboké odstíny černé s kontrastním poměrem až 2 500 000 : 1. Kromě toho funkce zvýraznění detailů zajišťuje ostřejší a hladší obraz.

Tento projektor představuje bezproblémové a dlouhodobé zařízení pro domácí uživatele. Model EH-LS100 lze využít jako hlavní platformu pro sledování televizních pořadů, hraní her a sledování trháků také proto, že laserový zdroj světla s dlouhou životností může zajistit zábavu až na deset let. Jistotu spolehlivého provozu dodá uživatelům také pětiletá záruka.

Projektor EH-LS100 bude možné zakoupit od listopadu 2017.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud