Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Lenovo a Xiaomi koketují s Windows 10

redakce 20.03.2015

Hned dva tradiční výrobci smartphonů a Androidem možná vytrhnou Microsoftu trn z paty a začnou ve svých telefonech používat mobilní verzi Windows 10.

Kromě absence některých základních aplikací pro Windows Phone stojí za dosavadním neúspěchem Microsoftu na poli smartphonů i naprostý nezájem výrobců vyvíjet telefony s operačním systémem od Microsoftu. Sám Microsoft sice nabízí široké portfolio smartphonů Lumia se systémem Windows Phone, příznivci konkurenčních značek si z něj ale nevyberou.

joe-belfiore-web-nahled

Microsoft se dal dohromady s čínským tygrem Xiaomi, v současnosti pátým největším výrobcem smartphonů na světě, který bude ve svém špičkovém smartphonu Xiaomi Mi4 testovat operační systém Windows 10. Společnost Xiaomi oznámila, že bude mít omezená skupina uživatelů smartphonů Mi4 možnost stáhnout si a instalovat do svého telefonu Windows 10 a následně poskytovat zpětnou vazbu z používání tohoto operačního systému. Neupřesnila přitom, zdali bude operační systém od Microsoftu v Mi4 instalován společně s Androidem, nebo samostatně. Zatím se jedná o experiment, aniž by byla ohlášena budoucí produkce smartphonů Xiaomi s Windows 10.

Microsoft oznámil i rozšíření spolupráce s čínskou firmou Lenovo, která nejen že pomůže Microsoftu s rozšířením Windows 10 na čínském trhu, ale rovněž i nabídne svůj první smartphone na platformě Windows 10.

Lenovo je po akvizici Motoroly třetím největším výrobcem smartphonů na světě, zatím ovšem ve svých telefonech využívalo výhradně Android. Svůj první smartphone střední třídy, který bude pohánět operační systém Windows 10, by měla firma uvést na trh v polovině letošního roku. Nejsou ovšem známy informace o dostupnosti tohoto telefonu i mimo Čínu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme