Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Letní aktualizace Zoner Photo Studia X

Pavel Trousil 07.06.2017

Zoner vylepšil svůj program Photo Studio X a uživatelům přináší například pohodlnější porovnávání snímků a novou funkci Zřetelnost pro působivé fotky.

Zoner Photo Studio X je od začátku léta bohatší o řadu funkcí a vylepšení. Ve třetí velké aktualizaci od svého vydání umožňuje tento český program porovnávat i upravovat rychle a jednoduše několik fotek najednou. Zdokonalením prošla funkce Zřetelnost a milovníky vytištěných fotek jistě potěší možnost objednat si tisk fotografií přímo z programu. Novinkou je také sdílení fotek na několik sociálních sítí zároveň, i s odloženou publikací.

 

Pohodlnější porovnávání

Zoner Photo Studio X nově umí zobrazit náhledy až devíti fotek vedle sebe s možností jednotlivé snímky hodnotit hvězdičkami či barevně označit. Při vybírání nejlepšího záběru ze série mohou uživatelé využít i novou funkci Připnout soubor. Umožňuje připnout si v náhledu vybranou fotku a postupně ji porovnávat s dalšími adepty. Při porovnání je možné využít funkci zoom.

Tato nová funkčnost plně nahrazuje předchozí funkci Porovnat ve Správci, kterou se však vývojáři rozhodli v programu dočasně ponechat – uživatelé si tak mohou novinku v klidu vyzkoušet a sdělit tvůrcům programu svůj názor.

 porovnani2-nahled

Sjednoťte styl fotek ve Vyvolat

Nový způsob porovnávání snímků je dostupný i v modulu Vyvolat, kde uživateli otevírá možnost vylepšit najednou několik vybraných fotografií. Může na ně aplikovat automatické úpravy, efekty či expoziční úpravy a v náhledu kontrolovat, zda spolu fotografie stylově ladí. V dalších aktualizacích se tento krok projeví také v Editoru a Správci.

 

Nová Zřetelnost vytvoří podmanivé portréty

Funkci Zřetelnost v modulu Vyvolat najdou uživatelé na stejném místě jako dřív, její funkčnost však vývojáři výrazně vylepšili. Nově dodá fotce strukturu, ostrost a živost, aniž by zásadně ovlivnila její expoziční parametry. Zejména černobílým portrétům dodá Zřetelnost hloubku, u krajin zase podtrhne strukturu scenérie.

 pred-nahled

po-nahled

Lepší rozhraní Vytvořit a tisk fotografií

Modul Vytvořit dostal vylepšené rozhraní a vedle tisku fotoobrazů, kalendářů či fotoknih nově nabízí i možnost objednat si tisk fotek. Na výběr je řada formátů od 10x15 cm až po 30x61 cm. Aktuální ceník je dostupný zde.

tisk-nahled

Naplánujte si sdílení fotek na více sítí

Bez prezentace své tvorby na sociálních sítích už dnes nemůže fungovat téměř žádný fotograf. Zoner Photo Studio X nově nabízí sdílení fotek na řadu sociálních sítí jedním kliknutím, plánování příspěvků na určitou hodinu a dokonce jejich analýzu. Umožní to nově zakomponovaná platforma Pixbuf, která si kromě Facebooku nebo Twitteru rozumí také se sítěmi Pinterest, Tumblr, Flickr a dokonce ryze mobilním Instagramem. Předplatitelé ZPS X mají zdarma prémiové členství ve službě Pixbuf v hodnotě 48 dolarů. Mohou si tak propojit neomezené množství kanálů či sledovat pokročilé statistiky.

 video-nahled

První krok k videu: ořez

Natáčet videa je dnes možné téměř na každém fotoaparátu a řada fotografů tak potřebuje zpracovávat i audiovizuální výstupy. Zoner Photo Studio X chce proto postupně nabídnout svým uživatelům všechny základní funkce pro práci s videem. Prvním krokem k tomu je možnost ořezu videa, která je k využití ve Správci. Stačí zvolit Menu > Upravit > Oříznout video. Plná verze Zoner Photo Studia X je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud