Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Mapy.cz upozorní v navigaci na rizikové úseky

Pavel Trousil 08.06.2023

Uživatelé aplikace Mapy.cz si přímo v ní mohou nechat zobrazovat riziková místa na komunikacích. Veškerá data, která se do aplikace Mapy.cz automaticky posílají z Portálu nehod, zohledňují nejen počet nehod, ale také jejich závažnost.

Nová funkce je k dispozici v aplikaci pro mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS. Kompletní přehled je dostupný také na webu, a to po zadání spojení „Úseky častých dopravních nehod“ do vyhledávacího pole.

Při zobrazení se zohledňuje nejen počet nehod, ale také jejich závažnost. Řidičům se tak v navigaci zobrazí pouze ty úseky, které pro ně mohou být potenciálně nebezpečné. Méně nebezpečná místa tak mohou zůstat bez upozornění.

Portál nehod zobrazuje více jak 750 míst častých dopravních nehod. Cílí nejen na motoristy, ale také státní správu a samosprávu, kterou motivuje k jejich řešení.

seznam-nahled

Mapy.cz zobrazí na trase nebezpečné úseky.| Zdroj: Seznam, Mapy.cz

Z průzkumu*, který realizoval Portál nehod ve spolupráci s agenturou STEM/MARK, vyplývá, že téměř 90 % respondentů plánuje cestu autem předem přinejmenším tehdy, pokud neznají trasu nebo jedou někam daleko. Průzkumy nám také ukazují, že obliba navigací rok od roku stoupá.

Zdroj : blog Seznam, Portál nehod


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud