Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mechanická klávesnice s nastavitelnou výškou a citlivostí kláves

redakce 31.05.2019

Společnost SteelSeries uvádí na trh mechanické klávesnice s možností nastavení výšky aktivace spínačů.

Apex Pro a Apex Pro TKL umožní hráčům přizpůsobení dráhy stisku každého tlačítka do jejich aktivace, což následně napomůže přesnosti a rychlosti. Zároveň umožní automaticky změnit tuto citlivost na základě spuštěné hry nebo jiné aplikace.

Obecně platí, že hojně píšící uživatelé a někteří hráči preferují nižší, tedy delší, aktivační bod (3,6 mm) pro maximální přesnost, zatímco ti ostatní si zakládají na okamžité velmi citlivé aktivaci (0,4 mm), tedy vysokém aktivačním bodu pro maximální rychlost. Patentované OmniPoint spínače integrované v klávesnici Apex Pro využívají magnetické senzory, které umožní hráčům výběr a přizpůsobení vhodné citlivosti pro každý druh činnosti. Zároveň poskytnou významně rychlejší odezvu v porovnání s tradičními mechanickými spínači, což dělá z modelu Apex Pro nejrychlejší a nejvíce přizpůsobitelnou klávesnici na světě. V rámci dodávaného softwaru SteelSeries Engine lze navíc nastavit automatickou změnu při zapnutí her, jako např. Counter-Strike: Global Offensive, nebo jiných každodenních aktivit.

Spolu s novými OmniPoint spínači přichází série Apex Pro s integrovaným OLED chytrým displejem. Nejen, že zobrazuje okamžitá upozornění z aplikací, jako je Discord, Spotify a her CS:GO, Dota2, ale usnadňuje hráčům nastavení výšky aktivace tlačítek přímo na klávesnici. Pokud se hráč rozhodne pro detailnější nastavení, je k dispozici software SteelSeries Engine.

Vedle OLED displeje byl také navržen kovový rollovací váleček s klikací funkcí a multimediální tlačítko.

Nová řada Apex Pro je vyrobena z kvalitního leteckého hliníku. Robustní klávesnice nabízí dynamické RGB podsvícení každé klávesy zvlášť. Vlastní paměť pak uchovává pět uživatelských profilů. Připojení zajišťuje USB kabel vedený na spodní straně klávesnice. Oba modely jsou dodávány s odnímatelnou magnetickou podložkou pod zápěstí.

Řada Apex Pro je nabízena v plném rozložení a ve variantě bez numerické části. SteelSeries Apex Pro v plné velikosti bude k dispozici od 11. června 2019 prostřednictvím SteelSeries.com za 229,99 euro a později na podzim u prodejců v Evropě. Kompaktní SteelSeries Apex Pro TKL půjde do prodeje na podzim za 209,99 euro.

SteelSeries uvádí také nové klávesnice Apex 7 a Apex 7 TKL. Jsou takřka identické s řadou Apex Pro, ale místo OmniPoint spínačů bude mít uživatel na výběr mezi standardními Red, Blue a Brown spínači.

SteelSeries Apex 7 a Apex 7 TKL budou k dispozici za 189,99 euro, respektive 159,99 euro. Apex 7 s Red spínači bude dostupná v průběhu června ve Spojených Státech, Asii i Evropě. Apex 7 a Apex 7 TLK s Blue a Brown spínači budou dostupné ve stejných oblastech na podzim. Apex 7 TKL s Red spínači bude dostupná ve Spojených Státech a Asii v červnu a v Evropě později v létě.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud