Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft připravuje novinku pro svou cloudovou službu OneDrive: zrychlí přístup k nejpoužívanějším souborům

Jiří Palyza 26.08.2022

Mnoha uživateli oblíbená služba OneDrive bude vylepšena. A nejde jen o nový design. Microsoft se chlubí, že OneDrive dostane nejen novou grafiku, ale i několik užitečných funkcí.

Kapitoly článku

Cloudová služba OneDrive slaví narozeniny a Microsoft ji obdařil několika novými funkcemi. Podle informací, které uvádí na svém blogu, bude mít OneDrive novou upravenou úvodní stránku OneDrive Home.

Důraz je kladen především na to, aby uživatelé po přerušení své činnosti mohli snáze navázat a pokračovat v práci. Zároveň by také mělo být okamžitě patrné, které změny v průběhu přerušení činnosti nastaly.

Přehlednější rozhraní se má do budoucna ještě rozšířit. Podle Microsoftu budou nejdůležitější i nejnovější soubory včetně všech aktualizací přímo viditelné. To by mělo uživateli umožnit rychlejší zahájení práce s cloudovým úložištěm a stanovení priorit.

Microsoft OneDrive: uživatelé Windows musejí být ještě chvíli trpěliví

onedrive

V budoucnu najdete nabídku rychlého přístupu (quick access) na levé straně úvodní obrazovky. | Zdroj: Microsoft OneDrive

V budoucnu se uživatelům v pravé části obrazovky ukáže nový panel aktivit, který je bude informovat o proběhlých činnostech. Například se zobrazí oznámení o přidělení úkolu, přidání komentáře, nebo že jste byli zmíněni v rámci jiné komunikace. V levé části úvodní obrazovky bude nová oblast rychlého přístupu, do které lze připnout často používané možnosti a přístupy.

Oznámené inovace prozatím nejsou pro uživatele k dispozici. Podle Microsoftu budou postupně zavedeny v průběhu několika příštích měsíců.

Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud