Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Miniaturní router

Pavel Trousil 14.07.2015

Společnost TP-LINK uvedla na trh Wi-Fi router TL-WR802N v provedení „nano“. Miniaturní router napájený z rozhraní USB se hodí na cesty, a to jak pro příležitostné použití, tak i pro pravidelné přenášení. 

Nový router TL-WR802N svým signálem pokryje jednu středně velkou místnost a je určen především pro použití s tablety, chytrými telefony, přenosnými herními konzolemi a dalšími přenosnými elektronickými bezdrátovými zařízeními. Ačkoli se schová do dlaně jedné ruky, je vybaven nejmodernějším zabezpečením, podporuje více bezdrátových režimů a nabízí přenosovou rychlost až 300 Mbit/s, jež pohodlně dostačuje pro všechny běžné činnosti.

Router TL-WR802N o velikosti přibližně poloviny chytrého telefonu se snadno vejde do kapsy. K jeho zprovoznění stačí připojit ethernetový kabel, např. do zásuvky v hotelovém pokoji, a po zadání výchozího hesla ihned vznikne bezdrátový přístupový bod. Napájet lze přitom buď ze síťového adaptéru, nebo z počítače USB kabelem. TL-WR802N podporuje různé provozní režimy - router (výchozí), opakovač, klient, přístupový bod a WISP router, který se využívá pro připojení více zařízení tam, kde poskytovatel umožňuje využít pouze jednu IP adresu.

Router nabízí silné šifrování WPA-PSK/WPA2-PSK až se 152bitovým klíčem. Proti případným útočníkům uživatele chrání i vestavěný firewall a možnost nastavení filtru IP adres, MAC adres a domén. Jeho cena je 729 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud