Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mobil Sony umí nahrávat HDR video

Pavel Trousil 27.02.2018

Prémiová řada smartphonů Xperia má vylepšený design a mnoho novách funkcí. Větší 5,7“ veze Xperia XZ2 mimo jiné umí zobrazit a také nahrávat HDR video s vysokým dynamickým rozsahem. Kompaktní model Compact pak má 5“ displej.

Kapitoly článku

Sony Mobile se na výstavě MWC pochlubila dvěma novými chytrými telefony - Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, které budou vévodit jejich prémiové řadě. Vlajková loď Xperia XZ2 je vybavena 5,7” HDR Full HD+ 18:9 displejem s výjimečnými barvami a kontrastem. Novinka využívá technologie televizorů Sony BRAVIA, X-reality a dokáže tak vylepšit i kvalitu běžného obsahu tak, aby se přiblížila HDR. Nabízí také výkonné stereofonní reproduktory nasměrované dopředu pro lepší sledování filmů.

Xperia XZ2 je také vůbec prvním chytrým telefonem na světě, který umí nahrávat videa v 4K HDR s využitím formátu HLG (Hybrid Log Gamma). Video tak lze pořídit s vyšším kontrastem, detaily a s realistickými barvami a sdílet nebo přehrávat ji na kompatibilním HDR televizoru nebo na YouTube. Nahrávání super zpomaleného videa bylo také zdokonaleno a nyní umožňuje nahrávání rychlostí 960fps ve Full HD. Fotoaparát Motion Eye nabízí i funkce pro inteligentní ovládání jako např. prediktivní snímání (Predictive Capture) s detekcí pohybu a úsměvu, focení v dávkách (Autofocus burst) a prediktivní ostření (Predictive Autofocus).

Pro zvýšení odolnosti bylo použito sklo Corning Gorilla Glass 5 a kovové šasi. Smartphone je  dostupný ve třech barevných variantách - Liquid Silver, Liquid Black a Deep Green. Xperia XZ2  je certifikovaná a splňuje normy IP65/IP68. Odolá tak postříkání a polití vodou.

Smartphone pohání platforma Qualcomm Snapdragon 845 s X20 LTE  s přenosovou rychlostí připojení až 1,2Gb/s. Díky velké kapacitě baterie 3180 mAh by měl vydržet celodenní používání. K dispozici jsou také užitečné funkce baterie jako např. Smart Stamina, režim STAMINA, Battery Care a technologie adaptivního nabíjení Qnovo Adaptive Charging.

 43-xperia-xz2-compact-white-silver-inhand-lowres-nahled

Xperia XZ2 Compact

Prémiový kompaktní chytrý telefon má 5” HDR Full HD+ displej. Model dostal také množství vylepšení, které naleznete u jejího většího bratra XZ2 jako například všechny aktualizace Motion Eye 2018, včetně aplikace 3D Creator pro selfie a superzpomalené nahrávání videa ve Full HD. Model je také nadupaný technologiemi zdokonalujícími zvuk, mezi které patří například Hi-Res Audio a dopředu směřující stereo reproduktory. Tento malý, ale výkonný chytrý telefon, je vybaven nejnovější a zatím nejrychlejší platformou pro mobilní zařízení Qualcomm Snapdragon 845.

Odolnost zaručuje pevný vnějšek, na němž se podílí sklo Corning Gorilla Glass 5, polykarbonát odolný proti poškrábání, krytí IP65/IP68 a kovové šasi. Vyrábí se ve třech stylových barvách s matným povrchem: bílé stříbro, černá a mechově zelená. White Silver, Black a Moss Green. V nabídce bude řada doprovodného příslušenství včetně krytů Style Cover Touch a Style Cover Stand pro oba modely v korespondujících barvách. K dispozici je také příslušenství pro bezdrátové nabíjení Wireless Charging Dock (WCH20).

Xperia XZ2 a XZ2 Compact budou celosvětově dostupné od března 2018 a budou se dodávat s Androidem 8.0 Oreo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud