Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Myš bez tlačítek, která reaguje na gesta

redakce 06.01.2011

Microsoft představil na výstavě CES 2011 revoluční myš bez tlačítek. Touch Mouse reaguje pouze na dotyková gesta a podporuje až tři prsty současně.

Společnost Microsoft představila na letošním ročníku mezinárodní výstavy spotřební elektroniky CES 2011 v Las Vegas svou novinku z oblasti periferních zařízení. Touch Mouse, jak se nová myš jmenuje, přináší nový přístup k ovládání Windows 7. Díky absenci jakýchkoli tlačítek ovládá uživatel operační systém skrze propracovaná multidotyková gesta.
Myš podporuje vedle klasického kliknutí a „skrolování“ i gesta s až třemi prsty současně. Ty umožňují ovládat jednotlivá okna aplikací nebo pracovní plochu. O kvalitu snímání na většině povrchových materiálů včetně dřeva, mramoru nebo matrace se stará technologie BlueTrack s modrou diodou. Uživatelé na cestách ocení tzv. „nano“ USB přijímač, který díky svým miniaturním rozměrům nepřekáží a může být v notebooku neustále.

Novinka Touch Mouse rozeznává tři druhy akcí podle počtu aktivních prstů:

 

  • Jedním prstem mohou uživatelé vykonávat všechny funkce, na které jsou zvyklí u své současné myši – vedle klasického kliknutí také rolování v dokumentech, pohyb do stran nebo načtení předchozí stránky v internetovém prohlížeči.
  • Pohyb dvou prstů se stará o maximalizaci nebo minimalizaci oken, jejich přemisťování a aktivování.
  • Tři prsty jsou určeny k orientaci na pracovní ploše spuštěním funkce Instant Viewer nebo zobrazením plochy (minimalizací všech oken.)


Novinka Touch Mouse vzešla z projektu Mouse 2.0, ve kterém zkoumali inženýři Microsoft Research a Applied Sciences Group možnosti spojení klasických myší a multidotykových senzorů. Výsledkem bylo pět různých prototypů s rozdílnými technologiemi.
Touch Mouse by měla být v České republice dostupná v červnu letošního roku za odhadovanou maloobchodní cenu 1 990 Kč vč. DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud