Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nahotinky vašich snů: sprosťácká síť Pornpen pracuje s umělou inteligencí

Jakub Fišer 25.08.2022

Umělá inteligence v těchto dnech zažívá skutečný boom a dokazují to i na internetu volně dostupné programy pracující s tzv. neuronovými sítěmi. Jednou takovou je i Pornpen.ai a vězte, že název rozhodně není náhodný.

Kapitoly článku

Neuronky, neboli neuronové sítě, patří k hlavním výpočetním modelům při používání umělé inteligence. Vědci totiž dokázali naprogramovat takovou síť, která co nejlépe kopíruje chování biologických struktur v mozku nás, živých organismů.

Již v minulosti jsme mohli vidět, co podobné volně dostupné programy pro umělou inteligenci dovedou. Za zmínku stojí hlavně webová aplikace DALL-E 2, která na jednoduchý pokyn vytvořila několik uměleckých děl a koláží, mimochodem s obrovským citem pro detail. Dlužno zmínit také její méně povedenou kolegyni, neuronku Midjourney.

Nestydatá umělá inteligence Pornpen

Webové rozhraní aplikace Pornpen.ai zaměřené na umělou inteligenci na základě neuronových sítí je však něco zcela jiného, než krajinky, surrealistické portréty nebo snové výjevy, jaké dokázaly dodávat appky DALL-E 2 a Midjourney. Pornpen totiž umí vygenerovat fotku nahé ženy.

Ne snad, že by jich na internetu bylo málo. Nicméně možnost na základě vlastních preferencí vytvořit ideální nahou ženu, ještě k tomu všemu přes umělou inteligenci, to musí být snem každého geeka.

Pornpen.ai, umělá inteligence

Web Pornpen.ai, cenzurováno pro potřeby zveřejnění | Zdroj: Pornpen.ai / snímek obrazovky pořízen Jakubem Fišerem

Jak to celé tedy funguje? Nejprve si nastavíte filtry, podle kterých má umělá inteligence vaši vysněnou bohyni vyrábět. Zvolíte, zdali má jít o mladší slečnu, spíše maminku, kulturistku nebo třeba sportovkyni či celebritu. Pak zvolíte preference, co se týče etnika, barvy vlasů a tělesných proporcí. Na závěr už jenom vyberete, jaký filtr má foto obsahovat a jestli má být modelka umístěna do prostředí koupelny, ložnice nebo třeba na pláž.

Kvalita obrázků však není nijak závratná, neuronka je vykresluje v rozlišení 512 × 512 pixelů a moc velkou míru detailnosti tedy nepobraly. Zároveň se občas objeví bizarní výjevy se čtyřma rukama nebo znetvořeným obličejem, což úplně estetické není. V tomto ohledu by se mohla Pornpen spojit s další neuronovou sítí, a sice This Person Does Not Exist, která generuje neexistující obličeje. Tím možná největším problémem ale je, že je síť celé dny přetížená, takže na vygenerování vaší vysněné ženy můžete čekat pár sekund, ale i pár hodin.

Zdroj: Pornpen.ai, TechCrunch


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud