Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Naléhavé: neprodleně instalujte nejnovější záplaty pro Chrome a Edge – objevena nebezpečná zranitelnost

Jiří Palyza 26.04.2023

Uživatelé dvou nejpoužívanějších prohlížečů by nyní měli urychleně reagovat. Bezpečnostní experti varují před několika zranitelnostmi, které útočníci mohou zneužít k ovládnutí systému.

Kapitoly článku

Důležitá informace pro uživatele prohlížečů Chrome a Edge: bezpečnostní experti varují před zranitelnostmi, kterými jsou dotčeny oba prohlížeče.

Týká se verzí Chromu, které jsou starší než 112.0.5615.137 (Windows) a Edge, starší než 112.0.1722.58.

Podle nejnovějších informací nebezpečí hrozí nejen uživatelům Windows, ale také macOS X. Zranitelnost umožňuje vzdáleným anonymním útočníkům instalovat do systému libovolné programy včetně škodlivého kódu. Zranitelnost je velmi pravděpodobně už aktivně zneužívána.

Bezpečnostní chyby v prohlížečích Edge a Chrome: uživatelé by si měli urychleně instalovat nouzovou aktualizaci

browserversions

Uživatelé starších verzí Chrome a Edge by neměli příliš dlouho otálet s instalacemi aktualizací. | Zdroj: Chrome, Edge | Nastavení

V souladu s aktuálními sděleními uživatelům doporučujeme, aby si nouzové aktualizace instalovali co nejdříve od chvíle, kdy budou pro jejich zařízení k dispozici. Google na svém blogu hovoří o celkem osmi zranitelnostech, z nichž většina je klasifikována jako "vysoce riziková".

Microsoft pouze uvádí, že zranitelnost s označením CVE-2023-2136 byla aktualizací opravena ve verzi Edge 112.0.1722.54 a že by měli být uživatelé obezřetní z důvodu už aktivních útoků.

Google před pár dny vydal také další nouzovou aktualizaci prohlížeče Chrome, která opravuje chybu CVE-2023-2033. Jde o první aktivně zneužívanou zranitelnost prohlížeče, objevenou v letošním roce.

Zdroj: Bleeping Computer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud