Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Narozeniny jedné legendy: tomuto telefonu už je 23 let

Jiří Palyza 16.05.2023

Měli jste ji také? Pokud ano, je to už pěkných pár let. Někdejší finský výrobce mobilů uvedl na trh model Nokia 3310 a stal se z něj bestseller.

Kapitoly článku

Legendární Nokia 3310 letos slaví 23. narozeniny. Akumulátor, který díky nenáročnému displeji i při stavu "nízké úrovně nabití" stále udržel telefon v chodu dalších 24 hodin, je důkazem dnes neznámé délky běhu mobilu bez nutnosti dobíjení.

Nokia 3310 byla nejen robustní a odolná, ale měla i spoustu dalších funkcí, které mohou ocenit je ti, kdo tento model kdysi používali.

Jon Erlichman, moderátor zpráv Bloombergu, sdílel obrázek telefonu na Twitteru a dodal: "Nokia 3310 byla uvedena před 23 lety. V té době měla desetkrát vyšší hodnotu než Apple."

Příběh úspěchu Nokie 3310

twitter(1)

Skutečná klasika mezi mobilními telefony: Nokia 3310 | Zdroj: Twitter/Jon Erlichman (@Jon Erlichman)

Nokia prodala 126 milionů kusů tohoto telefonu, což je dvacetinásobek celkového počtu prodaných kusů prvního iPhonu. Pokud si aktivní telefon vezmete do ruky, je to skutečně jako návrat do starých časů. Tehdy byl tento telefon všudypřítomný – se svými typickými tlačítky, které po svém stisku vydávaly klasický zvuk kliknutí, hrou Snake II a akumulátorem, který vydržel týden bez dobíjení.

Při nechtěném pádu mobilu jste se nemuseli obávat poškození. Nokia 3310 byla známá svou robustní konstrukcí. Někteří uživatelé dokonce vtipkovali, že je neprůstřelná.

Samozřejmě šlo jen o vtip. Přestože byl telefon průběžně přepracováván tak, aby vyhovoval aktuálním potřebám uživatelů, doposud je synonymem pro odolnost, výdrž akumulátoru a kompaktnost provedení.

Devět faktů o Nokii 3310, které málokdo věděl

1. Dostupnost výměnných pouzder: Nokia 3310 měla výměnná pouzdra, která uživatelům umožňovala přizpůsobit vzhled telefonu.

2. Předinstalované vyzváněcí tóny: Nokia 3310 byla jedním z prvních telefonů, které nabízely různá předem nahraná vyzvánění. Nejznámější z nich bylo klasické vyzvánění Nokia.

3. SMS hra "Space Impact": kromě oblíbeného hada měla Nokia 3310 ve výchozím nastavení instalovanou také hru "Space Impact", ve které jste museli bojovat s vesmírnými loděmi.

4. Dedikované profily: Nokia 3310 měla vyhrazené profily, pomocí kterých bylo možné rychle přepínat mezi různými nastaveními, jako je „tichý“, „hlasitý“ nebo „vibrace“.

5. Infračervené rozhraní: Nokia 3310 byla jedním z prvních mobilních telefonů, které měly infračervené rozhraní. To umožnilo bezdrátově vyměňovat data s jinými zařízeními: například kontakty, obrázky nebo hudbu.

6. Rozšiřitelná paměť: i když bylo vnitřní úložiště Nokie 3310 omezené, šlo jej rozšířit pomocí paměťové karty. To poskytlo více prostoru pro zprávy, obrázky a vyzváněcí tóny.

7. Převodník kurzů a kalkulačka: Nokia 3310 nabízela užitečné funkce jako převodník měn a kalkulačku.

8. Uživatelsky nastavitelný spořič obrazovky: displej telefonu jste si mohli přizpůsobit vlastními obrázky nebo animacemi. Byl to skvělý způsob, jak si mobil individualizovat.

9. Odolnost: Nokia 3310 byla známá svou mimořádnou odolností. Mnoho uživatelů uvádí, že jejich Nokia 3310 fungovala perfektně i léta, a to i když opakovaně utrpěla několik pádů.

Zdroj: TwitterTheTechOutlook


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud