Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejmorbidnější hra poslední doby: The Callisto Protocol na videu ukazuje, jak umí být násilná

Jakub Fišer 15.12.2022

Existuje žánr hororových filmů a videoher, který spoléhá zejména na explicitní násilí, stříkající krev, vyhřezlé vnitřnosti a podobně. A do tohoto kulturního ranku spadá i nová videohra The Callisto Protocol.

Kapitoly článku

Tento hororový titul vyvinula společnost Striking Distance Studios, o jeho vydání se pak postarala dobře známá jihokorejská společnost Krafton. The Callisto Protocol je hrou pro všechny fanoušky sci-fi, vesmírného hororu a také pro fanoušky série Dead Space, kterou se notně inspiruje. Aby také ne – na The Callisto Protocol pracoval autor původního Dead Space, Glen Schofield.

Násilí v The Callisto Protocol

Příběh hry vás usadí do role vesmírného kurýra, poslíčka Jacoba. I když zrovna moc dlouho sedět nebudete. Se svým kolegou máte za úkol doručit speciální náklad na Callisto, měsíc planety Jupiter. Přepadnou vás však piráti a vy musíte nouzově přistát. Vaše loď ale spíše ztroskotá a ihned se vás ujmou dozorci věznice Black Iron, což je tak zhruba jediným obydleným místem na Callistu.

Z neznámého důvodu vás však vnímají jako vězně, nasadí vám do hlavy sledovací zařízení a přidělí vám celu. Co ale osud nechtěl, v Black Iron dojde k vzpouře a vězni utečou. Kromě vězňů se však po obrovském komplexu věznice pohybují také nechutně zmutovaní lidé, připomínající spíše nepřátelskou mimozemskou rasu.

| Zdroj: Eurogamer / YouTube

Nejenže je hra poměrně dost násilná z hlediska toho, jakým různým způsobem můžete umlátit své nepřátele, ale celkem dost se vybíjí i na vás, na hráči. Vzhledem k tomu, že boj s nepřáteli je dost těžký, nevyvážený, bude se vám stávat, že často zemřete. Pro většinu smrtí si hra připravila poměrně detailní a hlavně velmi nechutné animace smrti.

Chybět nebude stříkající krev, utržené končetiny, vnitřnosti po celé místnosti i praskající lebky. Videoherní portál Eurogamer dal dokupy animace všech smrtí a zájemci o tento morbidní nechutný koncert si mohou přehrát smrt hlavní postavy hned několikrát. Samotná hra je dostupná od 2. prosince pro konzole PlayStation 5 i 4, Xbox Series X|S i One a také PC.

Zdroj: Eurogamer, Steam


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme