Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejoblíbenější aplikace na Google Play v Česku: znáte je všechny?

Jakub Fišer 25.07.2022

Aplikace jsou naprosto stěžejní součástí vašich telefonů, tabletů a koneckonců i počítačů. Každý měsíc Obchod Play vykazuje seznam těch nejstahovanějších aplikací. Jaké jsou aktuálně nejoblíbenější a proč?

1. Livesport

Česká aplikace Livesport slouží na sledování sportovních výsledků, novinek o sportu, o vašem oblíbeném hráči či klubu. Obliba této aplikace je vcelku stabilní, v létě ale dost možná vystřelila i kvůli tomu, že se po pauze opět probouzí fotbal – české celky Sparta, Slavia a Viktoria míří do předkol evropských soutěží.

2. Dwen Cleaner

Není na škodu trochu toho letního úklidu. Aplikace Dwen Cleaner od studia Rain Kings má přes milion stažení po celém světě a představuje se jako “profesionální aplikace pro rychlé vyčištění odpadků a získání místa”. I když má obstojnou porci stažení, dle uživatelů ji brzdí nadměrné množství reklam.

3. Mapy.cz

Jasná volba – dovolená je v plném proudu, častokrát klidně jen po Česku a k tomu se nejlépe hodí aplikace Mapy.cz od Seznamu. Dle mnohých nabízí nejlepší databázi cyklostezek a map pro pěší turistiku. Zároveň ale jde o zdařilého konkurenta Waze či Google Mapám při cestování autem.

4. TikTok

TikTok

TikTok je jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí dneška | Zdroj: Alexander Shatov / Unsplash

Sociální síť nové generace bezesporu nesmí chybět. TikTok má dle dostupných informací zhruba miliardu aktivních uživatelů každý měsíc. Platforma na sdílení krátkých videí a skečů se tak dostala přes Twitter a pozvolna se dere i přes Instagram, který má aktuálně zhruba 1,2 miliardy uživatelů každý měsíc.

5. Disney+

Služba Disney+ dorazila na český trh v polovině června a není divu, že figuruje v seznamu nejstahovanější aplikací na Google Play. V nabídce má takové hity, jako kompletní Simpsonovi i Futurama, filmy od Pixar anebo kompletní Marvel Cinematic Universe (MCU).

6. až 10. místo

  • CC FileManager – Další aplikace na zrychlení telefonu a regulaci “odpadních dat”.
  • Lidl Plus – Věrnostní aplikace řetězce supermarketů Lidl, uživatelé díky ní dosáhnou na exkluzivní soutěže i slevy.
  • Clubcard Tesco Česko – Stejný případ, jen věrnostní aplikace obchodů Tesco.
  • WhatsApp – Stálice mezi komunikačními platformami, v první polovině 2022 měl WhatsApp přes 2 miliardy aktivních uživatelů.
  • Secured Cleaner – Úklid vašeho Android zařízení se stal zřejmě velkým tématem, Secured Cleaner je další aplikace, která vám pomůže zbavit se přebytečných dat a trochu zrychlit váš přístroj.

Zdroj: Autorský text, Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud