Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nejúčinnější obrana proti spamu: chraňte si svůj e-mail a využívejte jednorázové adresy. Je to jednoduché a zdarma

Josef Mika 07.02.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Svou skutečnou e-mailovou adresu byste měli zadávat pouze v případě, že je to opravdu nutné – jen tak minimalizujete riziko, že bude vaše schránka zaplavena spamem a pochybnými e-maily. Ukážeme vám, které jednorázové e-mailové adresy fungují, kde příslušné služby najdete a jak je používat.

Mnoho webových služeb vyžaduje pro to, abyste je mohli naplno využívat, registraci. Čím častěji však svou e-mailovou adresu někam zadáte, tím větší bude riziko, že se dostane do rukou spammerů. Především u těch méně důvěryhodných nebo neznámých služeb, e-shopů a portálů hrozí, že se váš e-mail dostane do nepovolených rukou a vaše schránka bude zaplavena spamem. 

Na méně důležitých webových stránkách je proto vhodné používat jednorázové poštovní adresy, které získáte zdarma u specializovaných služeb.

Mohlo by vás zajímat

Jednorázové adresy – zdarma a rychle

Pokud potřebujete snadno a rychle využít dočasnou e-mailovou adresu, můžete se spolehnout na bezplatné poskytovatele. Vybrali jsme pro vás několik populárních poskytovatelů a představíme vám jejich služby podrobněji.

Dočasný e-mail
Jednou ze spolehlivých služeb na vytváření dočasných e-mailů je například EmailOnDeck. Životnost jeho adres je něco mezi jednou hodinou a jedním dnem.
Zdroj: EmailOnDeck.com

Trash-Mail.com nabízí možnost získat jednorázovou e-mailovou adresu bez registrace. Adresa zůstává aktivní po dobu šesti hodin a vy máte možnost zvolit si vlastní trash-mailovou adresu. Použití doplňku prohlížeče trash-mail je rychlé a snadné. Služba nabízí také mnoho dalších možností. Stojí proto za to se na ni podívat.

10 Minute Mail neboli mail na deset minut. Zvláštností této služby je, že vytvořená e-mailová schránka se po deseti minutách automaticky smaže. Ne všichni poskytovatelé to tak dělají, takže pak například cizí osoby mohou v zásadě později přistupovat k údajům spojeným s jednorázovou adresou.

Müllmail.com umožňuje vytvořit jedinečnou e-mailovou adresu bez časového omezení. Webové stránky poskytovatele mají také přitažlivě jednoduchý design.

EmailOnDeck.com je další spolehlivou službou, která vám bleskově vytvoří dočasnou adresu. Poskytovatel neudává, jak dlouho bude dočasný e-mail platit. Rozhodně to je déle než hodina, ale pokud zavřete prohlížeč nebo vymažete soubory cookie, můžete k dočasné schránce ztratit přístup rychleji.

Zdroj: Trash-Mail.com, 10 Minute Mail, Müllmail.com, EmailOnDeck.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud