Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejzajímavější funkce, které by každý ocenil u aplikace WhatsApp

Jakub Fišer 10.08.2022

Aplikace WhatsApp je nejpoužívanější chatovací služba na trhu, každý měsíc má zhruba 2 miliardy aktivních uživatelů. Přesto lze říct, že WhatsApp postrádá celou plejádu zajímavých funkcí. Které jsou ty nejzajímavější?

Přístup na více telefonech

Snad nejžádanější funkce WhatsAppu. V tuto chvíli je možné pouze přihlásit svůj WhatsApp účet na několik počítačů a notebooků; tedy nad rámec smartphonu. Zkuste si ale dostat WhatsApp na tablet, nebo na váš sekundární telefon (kupříkladu pokud máte jeden osobní a druhý pracovní).

Kvůli bezpečnosti WhatsApp v tuto chvíli nabízí pouze možnost obsluhovat službu na jednom jediném telefonu. Pakliže se přihlásíte na druhém, z prvního budete okamžitě odhlášeni. Bohužel, v tuto chvíli to jinak řešeno není a rozhodně nejste jediní, koho to mrzí a překvapuje zároveň.

Zpráva / poznámka pro sebe

Některé chatovací platformy, jako třeba Facebook Messenger, umožňují napsat zprávu sám sobě. Jakkoliv bizarně to zní, mnoho uživatelů tuto funkci využívá jako místo pro ukládání poznámek a podobně. Rozhodně nejde o kdovíjakou průlomovou funkci, tím spíš by ale pro WhatsApp neměl být problém ji zavést. Nemyslíte?

Ankety v chatu

Řada uživatelů volá po zavedení anket, jako to umí Telegram, Threema nebo i Facebook Messenger. Opět nejde o nic revolučního, funkce je oblíbená hlavně ve skupinových chatech, kde je několik účastníků. Ideálně se hodí například v případě, že domlouváte s přáteli sraz a potřebujete ověřit, jak se na program dívají ostatní. Některé služby umí dokonce anketu připnout nahoru, aby se v chatu neztratila.

Další grafické drobnosti

Kromě zmíněných funkcí by nebylo od věci, kdyby si vývojáři z Meta – vlastník WhatsAppu – pohráli i s uživatelským grafickým rozhraním. Tak například animace toho, že váš partner v chatu něco píše (namísto suché věty “Jakub píše…” v horní části), jako to mají snad všechny známé chatovací služby.

Podobně by pomohlo, kdyby WhatsApp na dolní liště odlišil skupinové chaty od těch dyadických, protože pokud člověk používá WhatsApp pro již zmíněnou komunikaci s přáteli ve skupině, nebo třeba pro řešení věcí v pracovním chatu, hodilo by se to mít oddělené.

Zdroj: Autorský text, Android Authority, UXDesign


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud