Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nemusíte dělat vůbec nic: šikovná foto aplikace vylepšuje snímky z mobilu během pár vteřin

Josef Mika 25.11.2023
Zdroj: Pixabay/kevberon

Fotografie pořízené mobilním telefonem jsou jen málokdy dokonalé, ale následným zpracováním z nich můžete udělat ukázkové zajímavé snímky, které vám budou známí závidět. Pokud chcete lepší fotografie, ale nechcete investovat mnoho času, měli byste si vyzkoušet bezplatnou aplikaci, která pomocí umělé inteligence automaticky optimalizuje vaše fotografie během několika sekund.

Kapitoly článku

Pomocí fotoaparátů v mobilních telefonech lze pořídit úžasné fotografie. Mnoho snímků je však pořízeno spontánně, a proto často nevypadají tak dobře, jak by mohly. Pokud nechcete investovat mnoho času do následného zpracování, můžete si pořídit bezplatnou aplikaci Radiant: AI Photo&Video Editor, která je k dispozici pro systémy Android i iOS.

Aplikace využívá funkci umělé inteligence, která automaticky rozpozná, o jaký typ fotografie se jedná, a nabídne vám její automatické vylepšení. Netrvá to déle než několik sekund a ani nemusíte ani klikat prstem. V současnosti neexistuje jednodušší způsob, jak získat lepší fotografie z mobilu.

Lepší snímky během několika sekund

Radiant Photo aplikace
Aplikace Radiant Photo automaticky optimalizuje vaše snímky.
Zdroj: Radiant Photo

Lidé si pořizují na mobilní telefony spoustu fotografií, ale málokdo chce trávit čas jejich úpravami. Nicméně investovat jen pár vteřin do viditelně lepších snímků zní dobře a přesně to je cílem aplikace Radiant Photo.

Základní verze aplikace je zdarma. K rozpoznání typu fotografie využívá vestavěnou funkci umělé inteligence. Jedná se o noční foto krajiny, jsou na snímku lidé nebo jste vyfotili štědrovečerní večeři?

Aplikace na základě detekce navrhuje vylepšení, která fungují přesně. Pokud se vám to zalíbí hned, nemusíte nic dělat, optimalizace se provede automaticky. Přizpůsobení: pomocí posuvníku můžete nastavit míru následného zpracování nebo pro snímek vybrat některé efekty, například použít na fotku sépiový filtr.

Mohlo by vás zajímat

Skvělé je také to, že můžete optimalizovat několik obrázků najednou. Bezplatná verze vám nabídne sice jen pět obrázků najednou, ale i to je často dostačující. Pokud jich chcete více, musíte si odemknout placenou verzi nákupem v aplikaci.

Placená verze umožňuje manuální nastavení

Photo Radiant Pro
Pokud chcete do optimalizace zasahovat ručně, potřebujete verzi Pro.
Zdroj: Chip

Verze Pro se nabízí ve formě předplatného, které stojí 84,99 Kč měsíčně. Není to zrovna málo, ale výrobce nabízí měsíční zkušební dobu zdarma, což vřele doporučujeme. Pokud si pořídíte roční verzi za 849,99 Kč, ušetříte pár procent. Pouze pokud jste zcela přesvědčeni, že tahle aplikace je pro vás to pravé, můžete se rozhodnout pro doživotní verzi, která vás jednorázově přijde na 1399,99 Kč.

V balíčku Pro je zajímavá zejména možnost ručního nastavení všech optimalizací. Můžete tedy nechat umělou inteligenci vytvořit návrh a následně ho upravit podle svého vkusu.

Platící uživatelé ocení i to, že ve verzi Pro už neplatí limit pěti fotografií pro hromadné úpravy, takže můžete optimalizovat neomezený počet fotografií najednou. Kromě fotografií se verze Pro pokouší také o optimalizaci videa.

Úprava obrázků pro Windows

Radiant Photo pro Windows
Aplikace Radiant Photo je k dispozici také ve verzi pro OS Windows.
Zdroj: Radiant Photo/Windows

Stejný efekt, jaký nabízejí mobilní aplikace, je k dispozici také v programu Radiant Photo pro Windows. Stačí importovat obrázek a během několika sekund bude upraven. I zde dochází k automatickému rozpoznání scény a umělá inteligence na základě toho obsah snímku optimalizuje.

Stejně jako v aplikaci lze měnit předvolby, což vede k různým optimalizacím. Můžete rychle porovnat, které úpravy se vám nejvíce líbí. Co je ještě možné: software zobrazuje nejčastěji používané optimalizační funkce prostřednictvím "inteligentních úprav", které můžete použít jednoduchým posunutím posuvníku.

Pokud však nepotřebujete výsledky tak rychle, můžete se pustit i do podrobnějšího následného zpracování. Software si můžete vyzkoušet zdarma po dobu 30 dnů.

Zdroj: Radiant: AI Photo&Video Editor, Radiant Managing Labs


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud