Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nervující časový limit u Zoomu: jiné alternativy vás tolik neomezují

Jiří Palyza 04.05.2022

Od května má bezplatná verze video chatu prostřednictvím Zoomu přísný časový limit. Po čtyřiceti minutách se ukončí. Uživatelé ale mají k dispozici alternativy, které se obejdou bez takto přísných pravidel.

Hvězda Zoomu zazářila na začátku pandemických omezení. Na rozdíl od ostatních nástrojů pro video chat Zoom přesvědčil jednoduchostí a stabilním přenosem. Později ale narazil na problémy s ochranou dat a zabezpečením. V současnosti je Zoom stále oblíbený a lze jej používat i v bezplatné verzi.

Jsou zde sice jistá omezení, ale skutečnost, že v bezplatné verzi nelze u Zoomu používat všechny funkce, není nijak zásadní. Nyní se ale objevilo nové omezení, které se mnoha uživatelům nebude líbit.

Zoom: po 40 minutách je video schůzka ukončena

zoomlimit

Uživatelé bezplatné verze Zoomu mají na všechny schůzky časový limit 40 minut. | Zdroj: Annie Spratt/Unsplash

Od 2. května 2022 se schůzky v bezplatné verzi aplikace Zoom podle informací podpory ukončují po 40 minutách. Dříve se přísné časové omezení vztahovalo pouze na schůzky se třemi a více účastníky.

Novinkou je rozšíření tohoto pravidla na video chaty 1:1, které dříve mohly trvat až 30 hodin. Nyní se ihned po spuštění zobrazí, že zbývá pouze 40 minut.

Oznámení přišlo poměrně narychlo a týká se i schůzek, které byly naplánovány už před tímto oznámením. Jednoduchým trikem to samozřejmě jde obejít. Stačí si po 40 minutách udělat krátkou přestávku, a poté si naplánovat další volnou schůzku. Počet schůzek totiž není omezen, a to ani v bezplatném režimu. I tak je ale novinka časového limitu schůzky nepříjemná.

Cílem Zoomu je samozřejmě přimět uživatele, aby přešli na verzi Pro, kde není žádné časové omezení. Zoom se tak vrací k nabídce před covidovou pandemií: zdarma je video schůzka až pro 100 účastníků v délce trvání 40 minut. Vše nad tento rámec je zpoplatněno.

Jiné možnosti aplikací pro video chat

jitsimeet

Jitsi-Meet je jedna z šikovných alternativ pro Zoom bez časového omezení. | Zdroj: Meet.jit.si

Dostatek výběru alternativ

Alternativa Maximální počet účastníků Časový limit
Skype 100 24 hodin
Teams 100 60 minut
Jitsi Meet 100 není
WhatsApp 8 není
Signal 40 není

 

Zoomem nastavený limit na 40 minut můžete využít jako vítanou příležitost udělat si přestávku. Jinak je k dispozici dostatečný výběr jiných možností, pokud by vás novinka Zoomu obtěžovala. A to jak pro soukromé, tak i firemní použití.

Zdroj: Support.zoom.us


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud