Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix láká na nový levnější tarif: nyní ovšem prozradil další nepříjemný háček

Jakub Fišer 19.08.2022

Americká streamovací služba Netflix se aktuálně pere s obrovským odlivem předplatitelů. Pomoci by mohl nový levnější tarif, který ale bude obsahovat reklamy. Tento tarif však bude skrývat i další nepříjemný háček.

Dá se říct, že Netflix trochu usnul na vavřínech a konkurence jej teď drtí. A je to vidět třeba i na českém trhu, kde se na Netflix dotahují služby jako HBO Max, novácké Voyo nebo nejčerstvější přírůstek Disney+. A služba s červeným “N” ve znaku tohle musí dost aktivně řešit. Druhým problémem je, že z nabídky jsou diváci již přesycení a kromě velkých seriálů, jako je Stranger Things a podobně, “nemají co sledovat”.

Levnější tarif Netflixu bude mít háček

Tím nejdůležitějším aspektem aktuálního slabého úspěchu Netflixu bude však pravděpodobně cena předplatného. Nejvyšší tarif s podporou HDR a 4K streamováním totiž stojí 319 korun měsíčně, což je dost víc než ekvivalent Disney+ (199 korun měsíčně) a HBO Max (také 199 korun, s doživotní akcí i 132 korun měsíčně). Netflix ale hlásí, že možná našel řešení tohoto problému.

Již před několika měsíci vrcholní představitelé Netflixu přiznali, že je ve vývoji nový levnější tarif. Cena by měla být zhruba 100 až 150 korun měsíčně. Diváci budou mít přístup ke sledování veškerého obsahu na platformě v rozlišení 480p a během sledování se jim budou přehrávat reklamy. Není jasné, kolik jich bude během jednoho pořadu, ale nejspíš dost, aby to vykompenzovalo nižší měsíční taxu.

Jenomže tento levnější tarif bude mít háček – a to celkem velký. Pokud rádi sledujete Netflix na cestách, třeba na laptopu nebo na mobilu či tabletu, připravte se na zklamání. Levný tarif Netflixu nebude umět stahovat pořady do úložiště zařízení pro přístup bez internetu. To znamená, že pokud budete chtít sledovat, budete muset být neustále připojeni k Wi-Fi či mobilnímu internetu.

Zdroj: Bloomberg, MacRumors


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme