Přejít k hlavnímu obsahu
časopis
Prolistovat ukázku

Březen 2023

Dubnový Chip v prodeji od 22. února 2023.

Chip je možné číst v tištěné nebo v digitální podobě na mobilech, tabletech a počítačích.

čtenář

Pokud nechcete každý měsíc myslet na koupi časopisu, objednejte si rovnou cenově výhodné předplatné! Navíc dostanete dárek dle výběru.

chci předplatné

Co se v tomto čísle dočtete

Postavte si optimální Windows

PDF z Chipu 3.23

Microsoft nabízí různé verze operačních systémů Windows 10 a 11, které jsou přizpůsobeny konkrétním skupinám uživatelů. Je přitom velmi pravděpodobné, že při koupi běžného notebooku nebo počítače dostanete pouze skromnější verzi systému Windows, označenou jako Home. Mnohem lépe vybavený systém Windows Pro je obvykle vyhrazen pro firemní zařízení nebo je nabízen pouze za příplatek. Podle ceníků Microsoftu přitom stojí Windows 11 Home 3 999 korun, zatímco Windows 11 Pro dokonce 7 199 korun.

Detekce a ochrana před malwarem

PDF z Chipu 3.23

V minulosti se počítačové viry musely poměrně pracně šířit prostřednictvím disket, CD-ROM disků nebo USB flash disků. Dnes je mnohem snazší a pohodlnější je šířit prostřednictvím internetu. Do počítačů koncových uživatelů se dostávají přímo a bez většího úsilí prostřednictvím e-mailu nebo stahování.

Podle bezpečnostních expertů z institutu AV-Test se každou sekundu do sítě dostane v průměru 3,3 nových škodlivých nebo nežádoucích programů. Téměř 12 000 za hodinu, více než 280 000 za den, 8,6 milionu za měsíc a za posledních dvanáct měsíců bylo těmito bezpečnostními odborníky objeveno více než 100 milionů nových malwarů a dalšího škodlivého softwaru.

Rušení v síti? Najděte a vyřešte příčinu

PDF z Chipu 3.23

Wi-Fi je stále lepší a lepší – nové technologie jako Wi-Fi 6 a MU-MIMO zajišťují vyšší datovou propustnost a stabilnější připojení. Jeden problém však zůstává stejný již celá desetiletí – v některých koutech domu nebo bytu prostě není snadné zajistit použitelný signál Wi-Fi. Důvodů může být celá řada a více se o nich dozvíte v našem článku – od podmínek v místnosti přes nastavení routeru až po technické rozšíření dosahu Wi-Fi sítě.

Wi-Fi router vysílá rádiové vlny, které se šíří všemi směry podobně jako světlo. Při volbě umístění Wi-Fi routeru jej proto můžeme přirovnat k lampě. Otázka tedy zní, kam byste nainstalovali zdroj světla, abyste zajistili co nejrovnoměrnější osvětlení?


Obsah časopisu:


Starší čísla


všechna čísla

doporučujeme


články odjinud