Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia Lumia 820 a 920 na Windows Phone 8

redakce 12.09.2012

Lumia 920 je vlajkovou lodí na platformě Windows Phone 8 a nabízí inovaci v oblasti focení Nokia PureView. Lumia 820 je stylovým smartphonem střední třídy, který nabízí vysoký výkon v kompaktním balení.

Technologie PureView využívá pokročilou technologii plovoucí čočky. Fotoaparát v Nokia Lumia 920 je tak dle výrobce schopný pojmout bez použití blesku až pětkrát víc světla než ostatní smartphony, díky čemuž má umožnit zachytit ostré, jasné obrázky a video v interiéru i ve tmě.

Nokia Lumia 920 také přichází s aplikací Městské info Nokia (Nokia City Lens), nejnovějším přírůstkem do balíčku lokalizačních nástrojů společnosti Nokia. S touto aplikací stačí namířit fotoaparát na ulici a přes snímanou scénu se zobrazí informace o restauracích, obchodech, hotelích i budovách. City Lens je první z aplikací pro tzv. rozšířenou realitu, která je dostupná také v Nokia Mapách. Lumia 920 běží na procesoru Qualcomm Snapdragon S4 na frekvenci 1,5 GHz, disponuje grafikou Adreno 225 a 1 GB operační paměti RAM. Telefon je vybaven baterií s doposud největší kapacitou kterou Nokia použila (2000 mAh) a vůbec poprvé také s vestavěným bezdrátovým nabíjením pro snadný a pohodlnější každodenní život s telefonem. Vzhledem k zachování čistého designu však Nokia nezahrnula slot na microSD.

 

 

Lumia 820 přichází se stejnou konstrukcí těla z jediného kusu polykarbonátu podobně jako špičkové modely z rodiny Lumia, nabízí však výměnné kryty. Díky tomu si uživatelé mohou vybrat z řady barev i možnosti bezdrátového nabíjení. Pod krytem se pak nachází prostor pro paměťovou kartu microSD. Specifikace jsou uvedené v tabulce.

Produktová specifikace

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 820

Displej

4,5“ Nokia PureMotion HD+ WXGA IPS LCD

Super Sensitive touch

Nokia ClearBlack s módem vysokého jasu a vylepšeními pro čtení na přímém slunci

4,3“ ClearBlack OLED WVGA 800x480

Super Sensitive touch

Nokia ClearBlack s módem vysokého jasu a vylepšeními pro čtení na přímém slunci

Akumulátor

2000 mAh s integrovaným bezdrátovým nabíjením Qi

1650 mAh s podporou pro bezdrátové nabíjení Qi

Procesor

1,5GHz Dual Core Snapdragon S4

1,5GHz Dual Core Snapdragon S4

Fotoaparát

8,7 MPx s pokročilou stabilizací obrazu Nokia PureView a optikou Carl Zeiss

Záznam videa ve Full 1080p HD při 30 fps

8 MPx Auto Focus s optikou Carl Zeiss

Dual LED flash

Záznam videa ve Full 1080p HD při 30fps

Přední fotoaparát

1,2 MPx s podporou pro 720p HD video

VGA

Paměť

1 GB RAM

32 GB paměti se 7 GB diskového prostoru na SkyDrive zdarma

1 GB RAM

8 GB paměti s podporou microSD karet a se 7 GB diskového prostoru na SkyDrive zdarma

Nokia Lumia 920 bude dostupná ve žluté, červené, šedivé, bílé a černé barvě. Nokia 820 se bude nabízet v červené, šedivé, azurové, nachové, bílé a černé. Oba telefony budou celosvětově dostupné ve variantách pro pětipásmové LTE a HSPA+ a na trhu se objeví později v tomto roce. Přesné ceny a data uvedení na trh představí společnost Nokia před zahájením samotných dodávek v jednotlivých zemích.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud