Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová aktualizace Map Google: pro některé řidiče bude nyní plánování cest mnohem jednodušší

Josef Mika 19.04.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Mapy Google dostaly aktualizaci týkající se praktické funkce pro plánování cest. Podívejte se, jak nová funkce funguje a pro koho bude mít největší užitek.

Rostoucí počet elektromobilů představuje nové výzvy pro navigaci a plánování cest. Google na to reagoval a vybavil Mapy Google užitečnými funkcemi pro majitele elektromobilů, jak uvádí v příspěvku na svém blogu.

Vybitý akumulátor elektromobilu na dlouhé cestě může být zdrojem nepříjemností. Nové aktualizace Map Google tento stres většiny majitelů elektroaut výrazně sníží. Aplikace nyní umožňuje získat podrobné informace o nabíjecích stanicích a jejich umístění. Vychází přitom z analýz umělé inteligence a hodnocení uživatelů, které obsahují přesné informace o poloze.

Mapy Google poskytují údaje o nabíjecích stanicích v reálném čase

Google Maps
Mapy Google nyní nabízejí praktické informace pro řidiče elektromobilů.
Zdroj: Google

Zlepšení se však netýkají pouze popisu polohy. Mapy Google nyní nabízejí také informace o dostupnosti a rychlosti nabíjení nabíjecích míst v reálném čase. To je užitečné zejména v případě, že jste na cestě a potřebujete nabít svůj elektromobil rychle. Tyto funkce se zavádějí po celém světě pro automobily s integrovanými aplikacemi a službami Google.

A Google nabízí i pomoc, pokud řidič plánuje přenocování: jak správně tvrdí, poslední věc, kterou chcete po dlouhém dni jízdy řešit, je hledat nabíjecí stanici. Díky novému filtru pro elektromobily na google.com/travel můžete ve vyhledávání najít hotely, které nabíjejí elektromobily přímo na místě. 

Mohlo by vás zajímat

Plánování cesty usnadňují také nové funkce Map Google. Aplikace nyní navrhuje nejlepší dobíjecí stanice pro vaši trasu s ohledem na aktuální stav baterie vašeho vozidla. Tato funkce je užitečná zejména při delších cestách s několika zastávkami, například při cestě přes několik turistických oblastí nebo národních parků. Tato možnost bude pro kompatibilní vozidla dostupná celosvětově v následujících měsících.

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud